Yahyalı’da Yılın İlk Belediye Meclisi Toplantısı

Yahyalı Belediye Meclisi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısını yaptı.Yahyalı Belediye BaşkanıYahyalı Belediye Meclisi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısını yaptı.Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıya, 15 meclis üyesinin 14’ü katıldı. Meclis’te 9 ana gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıya, 15 meclis üyesinin 14’ü katıldı. Meclis’te 9 ana gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Yahyalı’da Yılın İlk  Belediye Meclisi Toplantısı
06 Ocak 2020 Pazartesi 16:37

Oturumda Meclis üyelerinin yeni yılını kutlayan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 2020 yılında ilçenin gelişimini hızlandırmak için daha çok çalışacaklarını söyledi.

Mecliste, sözleşmeli personellerin ücretleri, Zabıta personelinin 2020 yılı fazla çalışma ücretleri, meclis başkan ve üyelerinin huzur hakkı ücretleri, belediye meclisinin 2020 yılı tatil ayı ve toplantı günleri oy birliği ile belirlendi. Norm kadroda, boş kadro derece değişikliği yapılması, Bem-Bir-Sen’in Soysal Denge Sözleşmesi yapılması için yetki talebi, belediye yatırım ve hizmetlerinde kullanılmak üzere ulusal bankalardan kredi kullanılması ve İlçe Emniyet Müdürlüğünün tahsis talebi oy birliği ile karara bağladı.

2019 yılı hesaplarının incelenmesi için kurulacak denetim komisyonuna AK Parti'den Menderes Yıldırım, Meral Koşar ve Cihat Büber oy birliğiyle seçildi.

(Haber:Fatma Aydemir)


Etiketler; #yahyalı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.