Verdiğiniz sözleri neden tutmuyorsunuz?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, atama bekleyen öğretmenleri Meclis gündemine taşıdı. Ücretli öğretmenlik konusuna dikkat çeken Ataş, hükümetin bu konuda verdiği sözleri de tutmadığını belirtti.

Verdiğiniz sözleri neden tutmuyorsunuz?
14 Kasım 2019 Perşembe 16:43

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların sorunlarını Meclis gündemine taşımaya devam ediyor. İşçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin sorunlarının çözümü için Meclis’te mücadele veren Ataş, şimdi de atanamayan öğretmenler ve ücretli öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Ataş, ücretli öğretmenlik adı altında üniversiteli işsizlerimizin emeklerinin sömürüldüğünü ifade etti.

Tüm vatandaşlar gibi emekleri sömürülen ücretli öğretmenlerin de geçim sıkıntısı yaşadığına dikkat çeken Ataş, hükümete tepki göstererek “İkinci yüz günlük eylem planına ‘Ek Ders ücreti karşılığında görevlendirilenlerin ek ders ücretleri % 100 arttırılacak’ maddesi eklenmiş olsa da, bu yönde bir adım atılmamıştır” dedi.

Ataş, Bakan Selçuk’tan da şu sorulara yanıt istedi;

“2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde bakanlığınız bünyesinde çalıştırılan ücretli öğretmen sayısı nedir? Ücretli öğretmenlerimizin ücretlerine ve özlük haklarına yönelik bir çalışmanız var mıdır? Ücretli öğretmenler ve kadrolu öğretmenlerin yaptıkları iş bakımından herhangi bir fark bulunmakta mıdır? Ücretli Öğretmenlik sistemi ile ilgili uzun vadede bir çalışmanız var mıdır? Bu öğretmenlerimizi kadroya almayı düşünüyor musunuz? Ülkemizin birçok bölgesinde öğretmen açığı bulunmaktadır, bu açığı kapatmaya yönelik ücretli öğretmenlik sistemi dışında başka bir çalışmanız var mıdır?”

(Haber: Davut GÜLEÇ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.