'Söz sahibi olabilmek en doğal hakkımız'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Melikgazi Kadın Kolları İlçe Başkanı Av. Merve Akıllı, kadının siyasetteki yeri ve önemi konulu yaptığı basın açıklamasında; "Müslüman bir Türk kadını olarak, bu davaya hizmet etmek, devlet yönetiminde söz sahibi olabilmek en doğal hakkımız ve en doğru tercihimizdir" dedi.

'Söz sahibi olabilmek en doğal hakkımız'
15 Aralık 2019 Pazar 13:52

Parti İl Başkanlığı'nda yaptığı basın açıklamasında Türk kadınının tarih boyunca önemli görevler üstlendiğini ifade eden Akıllı, çocuklara tarih anlatılırken Osmanlı'dan çok daha öncesinden başlanması gerektiğini belirtti.

MHP Melikgazi Kadın Kolları İlçe Başkanı Merve Akıllı; "Türk kadını maddenin karanlığı içinde ruhun aydınlığıdır. Umutsuzluğun karanlığı içinde huzurun aydınlığıdır. İhtirasların karanlığı içinde faziletin aydınlığıdır. Cehaletin karanlığı içinde şefkatin aydınlığıdır. Kavganın karanlığı içinde sevgi ve bağlılığın aydınlığıdır. Bu sebeple kadın siyaset başta olmak üzere her alanda olmalı ve her seviye temsil edilmelidir. Türk milletinde tarih boyunca tek eşliliğin esas olduğunu, Hun Türklerinde Kağan'ın yayınladığı emirnamelerde hatunun da adının yazdığı, hatunun adının yazmadığı bir emirnamenin geçersiz olduğunu, yabancı uyruklu elçiler ağırlanırken kağanların elçilerin yanlarına hatunsuz çıkmadığını, Türk kadınına törenlerde en itibarlı yerlerin ayrıldığını anlatın. Ben bu sebeplerden bugün burada Türk kadını olmaktan, Türk kadını olarak siyasetin içinde yer almaktan haklı gururunu yaşıyorum" dedi.İHA


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.