‘Partimiz Kayseri özelinde başarısızdır’

Adaylık kararı almasında ülkede,  Kayseri’de ve partide meydana gelen olağan üstü gelişmeler etkili olduğuna dikkat çeken Mustafa Aslan “Ülkemiz alışık olmadığı bir düzende başına buyrukluğun tüm olumsuzluklarını yaşamaktadır. Kayseri'nin konuşulmadığı bir siyaset sahnelenmektedir.  Partimiz Kayseri özelinde başarısızdır. Partimiz kısır çekişmelerin derin yaralarına neden olmak üzeredir. Siyasette yer edinmek için siyasete zarar verilemez” dedi.

‘Partimiz Kayseri özelinde başarısızdır’
03 Ocak 2020 Cuma 15:31

CHP il başkanı Ümit Özer’in yanı sıra, eski milletvekili Şevki Kulkuloğlu, bazı  eski il başkan ve yöneticileri ile kalabalık bir partilinin katıldığı toplantıda, avukat Mustafa Aslan il başkanlığına adaylığını açıkladı. Bu arada, partisini, iktidar ve muhalif partileri de eleştirdi ve partililerin kendisine görev vermesini istedi.

CHP’nin Kayseri özelinde başarısız olduğuna dikkat çeken Mustafa Aslan, ‘Partimizin adında Halk vardır. Mustafa Kemal Atatürk'ün bu ülkenin her noktasına işleyip hep birlikte bir seferberliği bayraklaştırdığı gibi partimizdeki Halk ismi de partimizin Kurtuluş Savaşının temel doğrusu olan halk ile birlikte anlayışı doğrultusunda geleceğin teminat altına alınabileceğine vurgusundan gelen önemli bir noktadır’ dedi, şunları söyledi.

“Ülkemiz alışık olmadığı bir düzende başına buyrukluğun tüm olumsuzluklarını yaşamaktadır. Kayseri’de Kayseri siyaseti değil merkezlerin kopyası ve tekrarından öteye gitmeyen ve Kayseri'nin konuşulmadığı bir siyaset sahnelenmektedir. Bir ülkede partiler toplumun öz malıdır. Her parti bugünü korumak yerine geleceği kurmak noktasında sürekli yenilenmeli ve fikir ve görüşlere katılma açık olmalıdır. Partimizin bir Halk partisi olduğu gerçeğinden hareketle bir bayram yeri bir düğün evi olması gereken partimiz kısır çekişmelerin derin yaralara neden olmak üzeredir. Siyasette yer edinmek için siyasete zarar verilemez. Siyaset ülkemizin yarınlarımızın teminatıdır.”

CHP’nin herkesle kucaklaşması ve halkın sesi olması, herkesin bir telefonla ulaşabileceği, bir çayını kahvesini içebileceği, temsil edileceği bir yer olması için, iyileri kazandırmak, gençlerle ve kadınlarla çalışmak için aday olduğunun altını çizen avukat Mustafa Aslan sözlerini şöyle tamamladı.

“Yerel siyasetin esas olduğu ve bu nedenle şehrimizin en iyi şekilde temsil edilmesi şehrine duyarlı bir siyaset üretilmesi yolunda İl örgütümüzün ve tüm ilçe örgütlerinin de bölgesine hakim ve duyarlı olması yolunda aynı hassasiyeti gözeten bir yapıda olmasını her zaman hassas olunması da gerekmektedir. Bunun en açık örneğini İstanbul Yerel Seçimlerinde ailecek görev alarak çok iyi bir şekilde gördük sonuçlarını hep beraber izledik. Kayseri'de örgütlerimizin yoksun kaldığı bu çalışma şeklini hep beraber hayata geçirerek tüm partililerimizin partisini sahiplenmesini sağlayacağım. Tüm partililerimle birlikte çalışmak ve görev almak isteyen herkesle birlikte çalışmak üzere sayın partililerimizin bana görev vermesini istiyorum.”

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.