“Kim Bu FETÖ Borsası kuran avukat?”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun’un sosyal medyadan yaptığı açıklamaları meclise taşıdı. Arık, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e “Kim bu FETÖ borsasını kuran avukat ya da kişiler? Barodan kanuna ve hukuka aykırı istenen talepler nelerdir?” diye sordu.

“Kim Bu FETÖ Borsası kuran avukat?”
12 Aralık 2019 Perşembe 15:43

Cavit Dursun’un yaptığı açıklamaların takipçisi olacağını belirten Çetin Arık, Dursun’un açıklamalarını meclis gündemine taşıyarak, iddiaları Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e sordu.

Bütçe görüşmelerinde konuyu gündeme getiren Arık, “Kayseri'de FETÖ artığı, sözde FETÖ savar, FETÖ borsası kurmuş bir avukatın ve kişilerin olduğunu; bu avukatın ülkenin ve şehrin kaos ve kargaşa ortamını fırsat bilerek Barodan kanuna ve hukuka aykırı haksız talep ve isteklerde bulunduğunu; bu talep ve istekleri reddedilince de Kayseri şehrine, bu şehrin ekmeğinin ve işinin peşinde koşan dürüst ve onurlu insanlarına, şehrin yönetici ve siyasilerine her türlü iftira ve saldırıları yapıldığını söyledi. Sayın Bakan, bu durumdan haberiniz var mı? Kim bu FETÖ borsasını kuran avukat ya da kişiler? Barodan kanuna ve hukuka aykırı istenen talepler nelerdir?” diye sordu.

(Haber: Fatma AYDEMİR)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.