"Kayseri'nin hali bu ise Türkiye'yi siz düşünün!"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Büyükşehir Belediyesi’nde P Plaka talebinde bulundukları belirtilen esnafların tepkisiyle ortaya çıkan görüntülere yönelik olarak yaptığı açıklamada, “Kayseri'de esnaf belediyeyi basıp ‘açız, çoluk çocuğumuz aç, seçim öncesi verdiğiniz sözleri tutun’ diye bağırıyor. Ticaret kenti Kayseri'nin hali bu ise Türkiye'yi siz düşünün” ifadelerini kullandı.

"Kayseri'nin hali bu ise Türkiye'yi siz düşünün!"
04 Kasım 2019 Pazartesi 17:04

Ekonomide yaşanan sıkıntılar her alanda vatandaşı zora sokuyor. Geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar çözüm beklerken hükümet cephesinden yapılan, “Ekonomi iyiye gidiyor, vatandaşın alım gücü 3 kat arttı, enflasyon düşüyor” yönündeki açıklamalar ise akıllarda soru işaretleri bırakıyor. Kayseri’de P plaka talebinde bulunan vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’ni basıp, yaşadıkları sıkıntılara isyan etmesinin ardından ortaya çıkan görüntüleri değerlendiren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, bu duruma tepki gösterdi. Ataş, “Ne yazık ki Kayserimiz’de ‘anlatmaya gerek yok görüyorsunuz’ dedirten bir manzara söz konusu” dedi.

Ataş, “Ankara'dan ekonomi iyiye gidiyor, uçuyor, enflasyon düşüyor diyenler nerede? Kayseri'de esnaf belediyeyi basıp ‘açız, çoluk çocuğumuz aç, seçim öncesi verdiğiniz sözleri tutun’ diye bağırıyor. Ticaret kenti Kayseri'nin hali bu ise Türkiye'yi siz düşünün. Artık vatandaşın feryadını duyun. Daha öncede söyledik, şimdi de söylüyoruz. Bu hükümetin seçim dönemi verdiği vaatler boş. Çünkü hükümetçe her seçim döneminde vaat edilen projeler hayata geçirilmiyor. Bakanların verdiği sözler boş vaat olarak kalıyor. Kayseri’de bu konuda birçok örnek var” şeklinde konuştu.

(Haber: Sünbül ALTUNBAŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.