‘Kafamıza göre iş yapmıyoruz’

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kütahya Milletvekili ve İl Koordinatörü İshak Gazel’in de katıldığı toplantıda, 14 Mart’ta başlayacak olan ilçe kongreleri ile ilgili bilgiler verdi. Çopuroğlu, Kocasinan'da Hüseyin Okandan, Tomarza'da Erhan Şahin ve Bünyan'da Yıldıray Hakkı Koç'un kongrelerde AK Parti İlçe Başkan adayı olacağını, 5-6 ilçede değişime gidilebileceğini ve il başkanlığına adaylığı konusundaki önceki açıklamasının geçerli olduğunu açıkladı.

‘Kafamıza göre iş yapmıyoruz’
09 Mart 2020 Pazartesi 16:50

İl ve ilçe seçim kongreleri ile parti il binasında Kütahya Milletvekili ve İl Koordinatörü İshak Gazel’in de katılımıyla bir basın toplantısı düzenleyen AK parti il başkanı Şaban Çopuroğlu, kendisinin il başkanlığına aday olmayacağı yönünde daha önce yaptığı açıklamanın geçerli olduğunu tekrarladı. Çopuroğlu, Kocasinan, Tomarza ve Bünyan ilçe başkan adaylarını tanıtırken, 5-6 ilçe başkanının değişebileceğini, Genel merkeze ilçelerle ilgili bu konuda görüşlerini bildirdiklerini açıkladı.

Daha önce ilçe kongrelerinin 14 Mart’ta Melikgazi ile başlayacağını belirten  Çopuroğlu, Genel Merkezin talimatı ile  değişiklik yaparak Kocasinan’la başlayıp en büyük ilçe Melikgazi ile tamamlayacaklarını, Melikgazi ilçe başkanı Gökhan Ülke’nin yeniden aday olması yönünde görüş bildirdiklerine dikkat çekti, şunları söyledi.

“Bu hafta sonu inşallah Kocasinan İlçe Kongresi ile startı vermiş olacağız. Devamında Bünyan ve Tomarza ile bu haftaki süreci tamamlamış olacağız. Kısmet olursa bundan sonraki dönemde 18 Nisan'a kadar her hafta Pazartesi veya Salı günü ilçe başkan adaylarımızı takdim edeceğiz. O ilçemizle alakalı bir hafta öncesinden açıklama yapmış olacağız. Tabi bu süreçte her hafta sonu kongremiz olacak ancak genel merkezimizin programı çerçevesinde milletvekillerimizin kampı olacak. O tarihlerde biraz mola vereceğiz. Bundan sonra her hafta bir, iki, üç ilçede kongre yapacağız. Biz ilçelerimizle ilgili kanaatimizi iletmek suretiyle genel merkezimizin onayıyla 3 ilçe başkanımızı huzurlarınızda açıklamak istiyoruz. Bundan sonraki süreçte geriye 13 ilçemiz kalıyor. Bunu da bu performansla devam ettirmek istiyoruz. Hiçbir işimizi kafamıza göre yapmıyoruz. Çünkü kafamıza göre iş yaparsak kafamıza göre sonuç alırız. Hem bu bizim teşkilatımıza hem de yapımıza uygun olmaz diye düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte mevcut ilçe başkanlarımızla devam edeceğiz. En yakın olması sebebiyle Hüseyin Okan’dan başkanımızla devam edeceğiz kısmet olursa. Sonrasında Bünyan İlçe Başkanımız Yıldıray Hakkı Koç başkanımızla devam etme kararı aldık. Hemen ondan sonraki üçüncü ilçe kongremizde de Erhan Şahin başkanımızla inşallah devam edeceğiz. Başkanlarımızın hemen hepsi bir yıldan biraz fazladır görevdeler. Bu çerçevede beraber çalıştık, bundan sonraki süreçte de inşallah beraber devam edeceğiz" dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili ve İl Koordinatörü İshak Gazel’de"14 Mart itibariyle Kayseri'deki kongre sürecimizi başlatıyoruz AK Parti olarak. Allah nasip ederse kongre sürecinde takvimimiz 18 Nisan Melikgazi kongresiyle bitireceğiz. Yıllarca teşkilatlarda çalışmış bir kardeşiniz olarak ben de bunu Kayseri'de gözlemliyorum. Haftaya yapılacak ilk üç kongremizdeki adaylarımızı da bugün tanıtmayı uygun gördük. Allah nasip ederse haftaya da sonraki dört kongreyle ilgili ilçe başkanlarımızı açıklayacağız. Tabi, değişen ilçe başkanlarımız olacak. Onları da il teşkilatımızla birlikte bir süreç şeklinde istişare ederek yürütmeye çalışıyoruz. AK Parti Teşkilatımız Kayseri'deki gündeme de hakim bir teşkilat. İl başkanlığı konusunda bir müracaat yok, il başkanımızdan da memnunuz" derken, Şaban Çopuroğlu’da ‘kesinlikle aday olmayacağım’ şeklindeki önceki açıklamasının geçerli olduğunu tekrarladı.

(Haber: Canan Bayram- Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.