“İncesu halkı için doğru olanı yaptım”

Mustafa İlmek geçiş sürecine ilişkin olarak yaptığı açıklamasında Yerel seçimlerde neden İYİ Parti’den aday olduğunu dile getirerek; “31 Martta yapmam gerekeni yaptım. O gün İncesu halkı için o duruşu sergilemem lazımdı. Herkes köşe bucak kaçarken biz meydandaydık. Bugün de İncesu halkı için doğru olanın bu olduğu için böyle bir şey yaptım.” dedi.

“İncesu halkı için doğru olanı yaptım”
16 Aralık 2019 Pazartesi 17:25

31 Mart seçimlerinde İncesu’da İYİ Parti'den belediye başkan adayı olan ve seçilen Mustafa İlmek, belediye meclis üyeleri ile birlikte AK Parti'ye geçti.

İlmek için AK Parti İl Başkanlığı’nda toplantı düzenlendi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ile parti üyeleri katıldı.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu buradaki konuşmasında “Mustafa İlmek başkanımızın beraber yürüdüğümüz bu yolda birlikte olmamızdan daha çok güçleneceğimiz kanaati hem bizler hem kendisinde oluşmuş oldu. Bugün itibariyle Allah izin verirse bundan önce var olan muhabbetimiz bundan sonra da devam edecek." dedi.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ise siyasi hayatına AK Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam edeceğini belirterek; “31 Mart seçimlerinde İncesu Belediye Başkanı seçildiğim malumdur. Bugün itibariyle siyaset hayatımı AK Parti’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam etme kararını almış oldum" şeklinde konuştu.

AK Parti’ye geçme karırını tek başına almadıklarını dile getiren İlmek; “Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarım da benimle beraberdir. Bu fikrimiz kısa zamanda oluşmuş bir fikir değildir. Bizimle beraber yol yürümüş herkesle istişare İnanıyorum ki bundan önce Mustafa İlmek’i nasıl destekledilerse bu saatten sonra da yanımızda olacaklarına inancım tamdır" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da " Kayserimiz güzelliklerle anılsın. Birliğin ve beraberliğin bereketi paylaşılsın. Mustafa kardeşimizle olan süreçte beraber olduk. Ne zaman İncesu’ya baksak hiçbir zaman partili gibi bize yaklaşmadı. Geldi, yanımızda yer aldı. Beraber esnafımızı dolaştık, etkinliklerde bulunduk. Ötekileştirme kaygısıyla hareket etmedi. Zaten ötekileştirmenin bizim literatürümüzde olmadığını bilirsiniz. Öyle olunca gördüğü birliği ve beraberliği daha da güçlendirme adına birlikte hareket etmeyi önemsedi. Böyle güzel bir tablo oluştu" dedi.

(Haber-Foto: Ramazan KARAKUŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.