Haddinizi bilin

Almanya’nın Devlet Televizyonunun Atatürk’e saldırısının çok manidar olduğuna dikkat çeken Ceylan ‘ARD Televizyonu, yayınladığı bir belgeselde, ‘Atatürk’ün Almanya’dan satın alınan zehirli gazı Dersim’de Alevilere karşı kullandığı ve “Atatürk'ün Nazi Almanya’sıyla birlikte çalıştığı” iddiaları asılsız, utanç verici iftiralardır’ dedi.

Haddinizi bilin
09 Aralık 2019 Pazartesi 16:06

Atatürk ve Cumhuriyet Türkiye’sinin 2.Dünya Savaşı sırasında Alman bilim adamlarını, aydınlarını ülkesinde barındırarak özgür ve refah içinde bir yaşam sürmelerine vesile olduğunu hatırlatan ADD Kayseri Şube Başkanı Kemal Ceylan, bahsi geçen aydınlar ve niceleri, Nazi Almanya’sının işkence, baskı, zulüm ve ölüm tehdidinden kurtulmuş, aydın fikirlerini Türkiye Cumhuriyeti’nde yeşerttiğini kaydederek şöyle konuştu,

“Türkiye 21’inci yüzyılda emperyalist devletlerin tek ve ortak hedefi haline dönüşmüştür. Bu nedenle geçmişte gösterdikleri çabadan çok daha yoğun ve sinsi bir saldırı ile Atatürk’ü ortadan kaldırma planları yaptıklarını cumhuriyet devrimlerini aşındırmak istemektedirler. Ulus Devlet’e karşı küresel güçler tarafından açılan ve karşı devrimci işbirlikçiler tarafından hayata geçirilen mücadelede amaç, Ulus Devlet’i, Atatürk’ü yok edip çok kimlikli, çok dinli, çok ırklı, Ilımlı İslam modeli ile kökten dinciliği dönüştürme projesini uygulamaya koymaktır. Atatürk’e saldırı Emperyalist devletlerin Türkiye'yi parçalamaya yönelik planlarının bir parçasıdır.  Atatürk’e dil uzatmak bütün Türk halkına dil uzatmaktır. Cumhuriyet’i ilan eden, her seferinde seçilerek Cumhurbaşkanlığı makamına oturan, Ortadoğu ve Balkanlar barış getiren Atatürk ile parlamentosunu feshederek, führerliğini ilan, eden soykırımcı Adolf Hitler’in isimlerinin aynı cümlede kullanılması dahi büyük bir saygısızlıktır.”

(Haber: Samed Aydın Sun)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.