EYT’liler TBMM’ye sonuç bildirisi yayımladı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT), Ankara’ta Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de yaptıkları siyasilerle görüşmelerden sonra bir sonuç bildirisi yayımladı. ‘Bizler; varız, buradayız, biriz, birlikteyiz ve her yerdeyiz’ denilen ve EYT SYD Dernekleri Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Gönül Boran Özüpak açıkladı.

EYT’liler TBMM’ye sonuç bildirisi yayımladı
06 Aralık 2019 Cuma 15:14

Görüşme yaptıkları siyasi parti temsilcilerinden  noter tasdikli taahhütname talebinde bulunduklarını ve bunun olumlu karşılandığını belirten Özüpak şunları söyledi.

“Haklı davamızda sonuna sonuç alana kadar her yerde olmaya devam edeceğiz. EYT SYD Dernek başkanları ve yönetim kurullarımızdan oluşan 150 kişilik heyetimizle ilkini; Ana Muhalefet Partisi CHP Grup Toplantısına katılım ve Genel Başkan  Kemal Kılıçdaroğlu ile makamında yaptığımız görüşmemiz de davamızda haklılığımızın ve çözümü için CHP olarak her türlü desteğe var olduklarını yinelemiştir. İYİ Parti Grup toplantısına katlım ve Genel Başkan sayın Meral Akşener ile makamında yaptığımız görüşmemizde mağduriyetimizin çözümü için her türlü desteğe var olduklarını açıkladı. Türkiye İşçi Partisi(TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ile yapılan görüşmede her alanda destekçi olacakları sözü ile yanımızda olduklarını dile getirdi.
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile yapılan görüşmemizde haklılığımızdaki adaletsizliği vurgulayarak SP olarak adımıza komisyon oluşturularak detaylı araştırmaları ile neler yapabileceklerinin sonucunu tarafımıza ileteceklerini belirttiler. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı programının yoğunluğundan randevumuz ertelenmiştir. Ayrıca; desteklerini esirgemeyen değerli milletvekillerimize teşekkürlerimi sunarız.
Haklarımızdan mahrum bırakılarak, uğradığımız hukuksuzluğun giderilmesi, adaletsizliğin adaletle yerine getirilerek, haklıya hakkın tesliminden başka bir talebimiz olmadığını her yerde söyledik ve söylemekten yılmayacağız, pes etmeyeceğiz. Kenetlendiğimiz EYT ailemizle, bizi gören, bizi anlayan, bizim mağduriyetimizin çözümünde yanımızda olanlarla yol alacağımızı her yerde söylemeye devam edeceğiz.”

(Haber:Sümbül Altunbaş)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.