Çopuroğlu: Yeni müfettiş gelmeli

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, bir süredir kamuoyunu meşgul eden villa parseli satışı ile ilgili olarak yaptığı konuşmasında konunun tekrar araştırılması gerektiğini vurgulayarak; “Var ise bir yanlış irdelenmeli. Bize göre bir yanlış olmadığını belirtmiştik. Sıkıntı var ise de üstünü örtmek gibi bir niyetimiz olamaz. Vatandaşın kafasındaki soru işaretini kaldırmak için yeni bir müfettiş istenmesi elzemdir” dedi.

Çopuroğlu: Yeni müfettiş gelmeli
13 Ağustos 2020 Perşembe 15:38

Başkan Şaban Çopuroğlu, partisinin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte il binasında basın toplantısı düzenledi.

Çopuroğlu açıklamasında; ““Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde millete efendi olmak için hizmetkar olarak kurulan büyük Türkiye sevdasıyla ülkemizi karanlıktan aydınlığa çıkaran partimizin 19. Kuruluş yıldönümünü kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 14 Ağustos 2001’de kurulan partimizin o tarihte başlayan kutlu yolculuğu tabi ki de milletimizin teveccühü ile kuruluşundan kısa bir süre sonra iktidar olmuş ve her seçimde de güçlenerek, büyüyerek yeniden büyük Türkiye hedefine ilerlemeye devam ediyor. Partimizin hedefi Türkiye idealdir.  Yerli ve milli teknolojimizi hayata geçiren AK Parti’dir. Türkiye’nin önündeki engelleri şikayet ederek değil çözerek yoluna devam gücün adıdır AK Parti. Parti kapatma tiyatrosunu bitiren, vesayeti sonlandıran, darbe rüyası görenlerin korkulu rüyası olmaya devam eden milletin teminatıdır AK Parti. Partimizin 19. yılını kutladığımız bugünlerde 2023 hedeflerine ulaşmak için milletine hizmetkar olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Çopuroğlu son günlerde gündemden düşmeyen Villa parseli satışı ile ilgili kendisine yönlendirilen sorulara da cevap verdi.

Çopuroğlu; “İçişleri Bakanlığı’ndan yeni bir müfettiş istenmeli. Muhtemelen istenecektir. Biz Belediye Başkanımız ve teşkilatımızdan eminiz” diyerek şunları söyledi:

 “Satılan parseller kaça satıldı, nasıl satıldı onu bilemem. Ancak ‘ihale şeffaf mıydı’ derseniz; şeffaftı. Bundan sonraki süreçte bunu alan kişilerin alması etik miydi, değil miydi. Bu konu toplum üzerinde ciddi manada bir soru işareti oluşturdu. Bu çerçevede 16 yıldır belediyede bakanlık müfettişi oyarak çalışan birisinin bu süreci ne kadar tahlil edip sonuçlandıracağı ile alakalı da yine bir soru işareti var. Memduh başkanın ‘Tüm alanlar iade edecek’ şeklinde bir açıklaması vardı. Tüm alanlardan kastı, sanırım belediye bürokratlarıyla ilgili. Toplum bizden şunu bekliyor. Net bir açıklama bekliyor. Nedir bu net açıklama? Kesinlikle İç İşleri Bakanlığı’ndan yeni bir müfettiş istenmesi elzemdir. Konunun tekrar araştırılması gerekiyor. Var ise bir yanlış, hata irdelenmeli. Bize göre bir yanlış olmadığını söylemiştik. Ama toplumda böyle bir şey var kafalarda. Sıkıntı yoksa probleme yok. Sıkıntı var ise de üstünü örtmek gibi bir niyetimiz olamaz. Net olarak söylüyorum. Yeni bir müfettiş istenmesi elzemdir. Eğer burada i alanların istifa etmesi çözüm olacaksa herkesin istifa etmesi lazım. Ama bir haksızlık ediliyorsa ona da müfettişin karar vermesi lazım. Mevcut müfettişimiz de Bakanlığın temsilcisi. Ama kafalardaki soru işaretinin kalkması için kaç tane yeni müfettiş gerekiyorsa o kadar müfettiş gelmeli. Bunu belediye başkanlarımızdan bekliyoruz. Muhtemelen Büyükşehir Belediye başkanımız isteyecektir. İstemez ise bizim bu konuda girişimlerimiz olacak. Aksi bur durum var ise istifa etmesi gerekenler istifa etmek zorunda. Suçu yok ise de suçun olmadığı açıklanmalı.”

(Haber-Foto: Davut GÜLEÇ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.