Çopuroğlu: Kayseri'nin öncelikli ihtiyacı YHT

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu İl Başkanlığı ve il teşkilatı olarak emir kipi ile iş yapmadıklarını belirterek, il teşkilatı olarak istişareye önem verdiklerini söyledi. Çopuroğlu, önemli sorunlardan bir tanesinin hızlı tren konusu olduğunu belirterek “ Yerköy-Kayseri arasına yapılacak olan Yüksek Hızlı Tren projesi yaklaşık olarak 140 km. Büyük bir yatırım. Üzerinde ağırlıklı olarak çalışıyoruz” dedi

Çopuroğlu:  Kayseri'nin öncelikli ihtiyacı YHT
28 Kasım 2019 Perşembe 16:43

Ak Parti il başkanı Şaban Çopuroğlu katıldığı programda yapılan yerel seçimlerden Kayseri’nin sorunlarına kadar bir çok konuda konuştu.

"Yapılan belediye seçimleri sırasında Belediye Meclis Üyelikleri ile ilgili olarak partimizin tüm organları ile istişarede bulunduk. Bu istişarelerde hiyerarşiye bakmaksızın her kesime ulaşmaya çalıştık. Sahada bulunan talepleri de listeye yansıtınca da bir bereket çıktı. Bunda kırılan olmuş olabilir. Ancak vatandaşın istediği doğrultusunda bir liste oluşturduk. Kimin artısı fazla ise listemize o isimleri yerleştirdik. Vatandaşa rağmen bir adayla yola devam etmek isterseniz sonuç olumsuz çıkıyor” diyerek, İncesu ilçesinde 800 seçmenin 400’ünün oyunu alabildiklerinde belediyeyi alabileceklerinin altını çizen İl Başkanı Çopuroğlu “Riskli olan ilçelerin arasında İncesu ‘da var idi. İncesu ilçesini özelinde masaya yatırdığımızda hesap ettiğimiz ama atladığımız bir şey oldu. O da bizim gösterdiğimiz Zekeriya Karayol başkanın 4. Döneminin olması sebebiyle vatandaşın değiştirin talebini dikkate almamız gerekirmiş. Başka bir aday ile İncesu’da seçime girsek kesin alırmışız. Ama seçim bitti. İncesu ilçesini ziyaret de ediyoruz. Biz bizim 17 belediyemiz var diyoruz. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Ama Zekeriya Karayol başkan 3 dönem hizmet verdi. Kendisi ile elbette görüşüyoruz. Ancak vatandaşın tepkisi sert oldu “dedi.

Seçim döneminde patates ve soğan fiyatlarında ki artışların da sahada etkisini gördüklerine değinen İl Başkanı Çopuroğlu “Seçimlerin ardından elbette sahada olmayı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Yeşilhisar ilçesindeydik. Orada bu kez dediler ki patates bu yıl zarar ediyor. Geçtiğimiz yıl kg fiyatı 10 lirayı bulan patates şimdilerde 70 kuruşa satılamıyor. Patates, soğan ve poşet ciddi manada geçtiğimiz yıl karşımıza çıktı “dedi.

Kayseri’nin sorunlarına da değinen Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ilk beş sorunun arasında hızlı tren konusunun olduğunu belirterek “ Yerköy-Kayseri arasına yapılacak olan Yüksek Hızlı Tren projesi yaklaşık olarak 140 km. Büyük bir yatırım. Belsin ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi arasındaki tramvay hattı. Yine raylı sistem güzergahı olan Hulusi Akar Bulvarı üzerinde çalışacak olan raylı sistem hattı. Millet bahçesi konusunda Çevre Şehircilik Bakanlığının ödeneği ile yapılabilmesi ve şehir için olmaz ise olmaz olan Havaalanı projesi gibi hızlı çözülmesi gereken sorun ve hizmetlerimiz var. Bunlar üzerinde ağırlıklı olarak çalışıyoruz” dedi.

İHA


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.