CHP’li Özer’den Diyanet İşleri Başkanlığı’na sert tepki

Yakında rüşvetin de caiz olduğunu da açıklarlar” CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan ‘TOKİ’ açıklamasını eleştirerek; “İktidarın isteği ile faizin caiz olduğu açıklamasını yapıyor. Korkarım ki Bu Diyanet İşleri Başkanı, yakında rüşvetin caiz olduğunu, torpilin hak olduğunu, israfın itibar olduğunu da açıklar” dedi.

CHP’li Özer’den Diyanet İşleri Başkanlığı’na sert tepki
16 Ocak 2020 Perşembe 14:50

Ümit Özer yaptığı yazılı açıklama ile Diyanet İşleri Başkanlığı’na adeta ateş püskürdü.  Özer, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu günkü durumunun yürekleri kanattığını iddia ederek şunları söyledi:

“Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamak için şekilden şekle giren; Türk’ün kurtuluş savaşına düşman olup Yunan çizmesi altında ezilmeyi tercih eden meczupların peşinden koşan; dinin emirleri yerine iktidarın borazanlığına soyunan Diyanet İşleri Başkanının tutumu hem temsil ettiği kuruma hem de yüce dinimize zarar vermektedir. Asli görevini unutan Diyanet İşleri Başkanı, iktidarın fetvacısı durumuna düşmüştür. Diyanet İşleri Başkanı, vatandaşlarımıza dinin emirlerini değil, iktidarın talep ve isteklerini dinin emirleriymiş gibi anlatmaktadır. Ülkeyi yönetenlerin yetimin hakkı ile sürdürdüğü saltanata ve israf düzenine; kul hakkını hiçe sayan yandaş atamalarına; rüşvete, yolsuzluğa, hırsızlığa, haksızlığa, hukuksuzluğa ses çıkarmayan Diyanet İşleri Başkanı, iktidarın isteği ile faizin caiz olduğu açıklamasını yapıyor. Korkarım ki Bu Diyanet İşleri Başkanı,  yakında rüşvetin caiz olduğunu, torpilin hak olduğunu, israfın itibar olduğunu da açıklar. Kurumun saygınlığına daha fazla gölge düşürmemesi için derhal görevinden istifa etmesini bekliyoruz.”

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.