CHP’Lİ ARIK: VATANDAŞIN SESİNİ DUYAN YOK!

CHP’Lİ ARIK: VATANDAŞIN SESİNİ DUYAN YOK!
10 Haziran 2020 Çarşamba 21:38

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin Develi ilçesinin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Afet bölgesi ilan edilen Küçükkünye Mahallesi’nde vatandaşların mağdur olduğunu belirten Arık, “Vatandaş il çevre ve il afet müdürlüğüne, ‘Gelin mahallemizi inceleyin, afet riski devam etmiyorsa bizi evimizden yuvamızdan etmeyin. Afet riski devam ediyorsa, devlet bize ücretsiz yer temin etsin. Evimizi yıkıp nereye gidelim’ diyor ama seslerini duyan yok” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Develi’nin Küçükkünye, Sindelhöyük ve Gaziler sakinlerinin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. “Kayseri’de vatandaşa bir dokunup bin ah işitiyorsunuz” diyen Arık, konuşmasında şu görüşleri dile getirdi: “Develi ilçemizin Küçükkünye Mahallesi sakinleri zor günler geçiriyor. ‘1980'de köyünüzde toprak kayması olmuş, bu bölge riskli bölge.’ denilmiş, aradan tam kırk yıl geçmiş şimdi vatandaşımıza yıkım emirleri tebliğ ediliyor, ‘Evinizi yıkın.’ deniliyor. Vatandaş, il afet müdürlüğüne ‘Gelin, mahallemizi inceleyin, afet riski devam etmiyorsa bizi evimizden, yuvamızdan etmeyin, afet riski devam ediyorsa da devlet bize ücretsiz yer temin etsin. Evimizi yıkıp nereye gidelim?’ diyor ama seslerini duyan yok.

Yine, Develi'nin Sindelhöyük Mahallesi, süslü yalanlarla belediyeleri ellerinden alındı. ‘Şehirde ne varsa sizde de o olacak.’ denildi. Şimdi, hiçbir belediye hizmetlerinden yararlanamıyor, ‘Seçim öncesi tapularınızı alacaksınız.’ dediler, vatandaş parasını ödedi ama tapularını alamıyor. Yine Gaziler Mahallemizde ‘Yollarınızı yapacağız.’ dediler ama yollar tozdan topraktan geçilmiyor. Artık, vatandaş laf değil, icraat bekliyor.”(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.