CHP il başkanı Özer’den Büyükşehir’in borçlanmasına tepki

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Büyükşehir belediyesinin yeni borçlanacak olmasını eleştirirken ‘Umarım Kayserimiz bundan sonra borçlarıyla değil tasarruflarıyla gündeme gelir’ dedi.

CHP il başkanı Özer’den Büyükşehir’in borçlanmasına tepki
14 Ocak 2020 Salı 16:44

Türkiye’de AKP ile yeni bir kavramın  hayata girdiğini iddia eden Özer, bu kavramın “Borcu borç ile döndürme” kavramı olduğuna dikkat çekti, şunları söyledi.

“Yıllardır açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkum edilen yurttaşlarımız için kredi kartları yaşamlarının en önemli parçası olmuş durumdadır. Bir bankanın borcunu başka bir bankanın kartı ile kapatan, diğer ay farklı kartla aynı işlemi tekrarlayan yurttaşlarımızın çocuklarının geleceğini de borçlanmış durumda. Sadece vatandaşlarımız mı ülke olarak da borç batağı içindeyiz. Önceliği halk olmayan bu iktidar iş, aş için değil yandaş için kaynak yaratmakta, yandaşlar için garantili projeler üretmektedir. İktidar mensupları her ne kadar pembe tablolar çizse de artık Türkiye artık borcunu döndürememektedir. Merkezi hükümet gibi Kayseri Büyükşehir Belediyesi de milyarlarca liralık borcu yetmiyormuş gibi dün 175 milyon lira daha borçlanma yetkisi aldı. 1 milyar 200 milyon lira borcu olan belediyemiz alacağı bu borçla ne yapacak gerçekten merak ediyoruz. Sürekli Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi keşke Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinden biraz örnek alsalardı. Hükümetin tüm engellemelerine rağmen hem İstanbul hem de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlarımız tercihlerini halktan yana kullanarak belediyeleri tasarruf eder hale getirdiler ve bunu da kamuoyu ile paylaştılar. Umarım Kayseri’mizde bundan sonra borçlarıyla değil tasarruflarıyla gündeme gelir.”

(Haber: Nurhan Bayram)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.