Başkanlara Kayseri pastırması

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi için Ankara’ya giden Büyükşehir Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, toplantıya katılan belediye başkanlarına ve parti üst düzey yöneticilerine ‘Kayseri pastırması’ ikram etti.

Başkanlara Kayseri pastırması
16 Ocak 2020 Perşembe 14:44

Büyükkılıç “Kayserimizin dünyaca ünlü lezzeti pastırmamızdan ikramlarda bulunduk.  Büyükşehir Belediyesi olarak kurduğumuz standa uğrayan belediye başkanlarına meşhur lezzetimizden tattırarak damaklarını şenlendirdik. Namı sınırları aşan pastırmamızı afiyetle yiyen ziyaretçilerimiz de bu eşsiz lezzetin tadını çıkardılar” dedi.

Kayseri pastırmasını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tadına bakarken övgüler yağdırdı ve özelliklerini sordu. Büyükkılıç da anlattı.

Kayseri’nin özelliklerini dile getirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’nde Kayseri’de yaptıkları yatırım ve hizmetler ile akıllı şehircilik uygulamalarından örnekler verdi.

Yerel yönetimlerde yenilikçi finansal çözümler ve model önerilerine değinen Başkan Büyükkılıç, bu kapsamda yapılan çalışmalarla ilgili kapsamlı değerlendirmelerde bulundu. Akıllı şehir uygulamaları ve diğer çalışmalarda yerli ve milli çözümler üzerinde durduklarını belirten Büyükkılıç, şeffaflık ve halkla ilişkilerdeki yeni yaklaşımlara değindi. Kadınlar, gençler ve çocuklara yönelik çalışmaları anlattı. Geleceğin şehirlerini bugünden kurma anlayışıyla akıllı şehircilikte önemli yatırımlara imza attıklarını söyledi, örnekler verdi.

Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile AK parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi de ziyaret etti.

(Haber: Davut Güleç)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.