AK Partili kadınlardan ‘Dilipak’ için suç duyurusu

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı'nca gazeteci Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İl Başkanı Emine Timoçin; “Kadınlara yönelik ayrımcılık ırkçılıktan beterdir. Bizi ayrıştırmak birilerinin paylaşımları ile olacak iş değildir” dedi.

AK Partili kadınlardan ‘Dilipak’ için suç duyurusu
11 Ağustos 2020 Salı 13:26

AK Parti Genel Merkezince partili kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak aleyhine Yargıya başvurulduğunu dile getiren AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Timoçin,  "Bununla birlikte, eş zamanlı olarak Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız ve 81 İldeki Başkanlıklarımızla birlikte söz konusu gazeteci hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Başkan Emine Timoçin, bazı partililer ile birlikte il binasında düzenlediği basın açıklamasında AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne, her zaman çözüm odaklı siyasetten yana olmuş, milletin taleplerini, hassasiyetlerini önemsediğini ve siyasi bir akılla çözmeye çalıştığını belirtti.

Timoçin; “Biz AK Kadın'lar asırlardır durdurduğumuz yerdeyiz, Bizler dışarıdakilerle mücadele ettiğimiz gibi içerideymiş gibi görünenlerle de mücadelemize aynen devam edeceğiz. Partimizin kadınlarının iffetine ve namusuna yönelik hiçbir hakareti kabul etmemiz mümkün değildir. Bu sebepten dolayı, AK Parti Genel Merkezimiz, Partimizin kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak aleyhine Yargıya başvurmuş olup, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır. Partimizin tüm kadınlarına yönelik yaptığı çirkin yakıştırmalar, ağır hakaret ve saldırgan ifadeleriyle suç işlemiştir. Bugüne kadar en başta liderimize, ailesine ve Partimizin mensuplarına yapılan her türlü saldırıya karşı aynı duyarlılığı göstererek, gerekli hukuki girişimlerde bulunduk. Dün olduğu gibi bugün de yargısal süreçlerin takipçisi olacağız." şeklinde konuştu.

(Haber-Foto: Davut GÜLEÇ)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.