AK PARTİ-CHP ÇATIŞMASI

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile CHP İl Başkanı Ümit Özer arasındaki atışma ortamı gerdi. Ümit Özer, Mehmet Özhaseki ile ilgili ‘İnandırana kadar yalan söylemeye devam ediyor’ açıklamasını yaptı. Çopuroğlu, ise “Kayseri’de CHP il başkanımı varmış? Hiçbir karşılığı olmayan söylemlerini kendisine iade ediyoruz” dedi.

AK PARTİ-CHP ÇATIŞMASI
02 Ocak 2020 Perşembe 17:39

CHP İl Başkanı Ümit Özer’in AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile ilgili yaptığı açıklamalar tansiyonu yükseltti. 

Özer:

İnandırana kadar yalan söylüyor

CHP İl Başkanı Ümit Özer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kendisine Hitler’in propaganda bakanı Goebbels’i siyasi idol olarak benimseyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, inandırana kadar yalan söylemeye devam ediyor. Kendileri için siyaset yapmaktan Kayseri’yi unuttuklarını ve Kayseri’yi küme düşürdüklerini gizlemek için sanki çeyrek asırdır Kayseri’yi kendileri yönetmiyormuş gibi geçmişi anlatıp, günü kurtarmaya çalışıyor. Özhaseki’ye tavsiyemiz Kayseri’nin çeyrek asır öncesini değil, bugününü anlatmasıdır. Anlatamaz, çünkü başta Özhaseki olmak üzere AKP’li siyasiler yüzünden Türkiye’nin gözbebeği sanayi ve ticaret kenti Kayseri, küme düşmüştür. CHP’yi çöp, çukur, çamur ile anlatmaya çalışan Özhaseki, güneydoğu’da çukurlar kazılırken askerimizin, polisimizin elinin kolunun nasıl bağlandığını, teröristlerin açtıkları çukurlara bombalar yığarken kendisinin sözde çözüm sürecini nasıl ballandıra ballandıra anlatıp, halkı kandırmaya çalıştığını anlatmalıdır.”

Çopuroğlu:

Söylediği sözleri kendisine iade ediyoruz

AK Parti Kayseri İl başkanı Şaban Çopuroğlu’nun CHP İl başkanı Ümit Özer’in yaptığı açıklamayıa cevabı gecikmedi. Çopuroğlu, “‘Kayseri de CHP İl Başkanı var mı imiş? Başkanın söylediği sözleri kendisine iade ediyoruz.” dedi.

Çopuroğlu yaptığı yazılı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta il danışma toplantısı yapmıştık. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki Bey’in konuşması vardı. Bizler konuştuk, partimize katılan İncesu Belediye Başkanımız Mustafa İlmek Beyin konuşması vardı. Çok coşkulu kongre havasında il danışma meclisi yaptık. Vatandaşlarımızın yoğun katılımları vardı. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Basında yer alan bir haber üzerine bir açıklama yapalım kanaati oldu bizde. CHP İl Başkanı Sayın Ümit Özer hanımefendi Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki Bey’in il danışma meclisinde söylediği sözler üzerine hareket etmek sureti ile bir açıklama yapmış. Bizim siyasi anlayışımız şu dur; Kendisine telefon açtım, Sayın Başkanım bir açıklama yapmışsınız birazda ağır olmuş, bu ifadelere ben cevap vereceğim diye söyledim. Biz basın üzerinden konuşmak yerine karşılıklı diyalog yolunu karşılıklı seçtik. Devam edeceğiz ama bugün açıklama yapmak ihtiyacını hissettik.  Ümit Hanımının söylediği sözleri kendisine iade ediyoruz. Çünkü tutar bir tarafı yok.  Ne dine ne imana sığmayacak bir ifadesi var. Elhamdülillah Allah’a ve Ahiret gününe iman etmiş insanlarız. Allah’a iman eder gibi sözü. Biz Allah’a iman eder gibi hiçbir şeye etmedik. Elhamdülillah Allah’ta ettirmesin. Bu söylemi ben anlayamadım. Bu bizi ilgilendiren bir durum değil her halde. Kimi kast ediyorsa kendisi bilir. Her yolu mubah görmek bizi ilgilendiren bir konu değil. Sayın Mehmet Özhaseki Bakanımızın 11 bin 780 kişinin işten çıkartılması ile ilgili söylem var. CHP İl başkanı bunlara parazit diyor. Vatandaşa parazit demenin siyasi karşılığının ne olacağını halkımız karar versin. Bir vatandaşa parazit lafı söylenmez. Parazitin ne olduğunu bizde biliyoruz. Kendileri de biliyorlar. Bu ifadenin yanlış bir ifade olduğu kanaatini taşıyoruz.”

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.