AGD’DEN ırkçılık olaylarına tepki

Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şubesi tarafından “Kadim Hastalık Irkçılık” başlığı altında bir konferans gerçekleştirilecek. Konuşmacı olarak Yazar İshak KOÇ katılacak

AGD’DEN ırkçılık olaylarına tepki
27 Kasım 2019 Çarşamba 16:19

Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Avukat Baki Coşkun tarafından yapılan açıklamada: “Irkçılık, bu günlerde dünya genelinde futboldan tutunda ülkelerin kurulmasına kadar birçok alanda etkin haldedir. Kucaklayıcı anlayış yerine iyice ayrıştırıcı bir süreci yaşamaktayız. Irkçılık, aslında insanları kucaklayacak temel değerlerden uzaklaşmanın ortaya çıkardığı bir sonuçtur. Dolayısıyla insanları birleştirmesi bir yana toplumları ayrıştıran, kutuplaştıran büyük bir hastalıktır” ifadelerine yer verildi.

Baki Coşkun, coğrafyamızda artan ırkçı vakalara da değinerek;  “Her milletten insanın binlerce yıldır bir arada yaşadığı bu coğrafyayı bir kalıba sokmaya çalışmak barışa değil kavgaya hizmet eder. Bu anlayış ülkemizi ve insanlarımızı yalnızlaştırır, nefret ve şiddete neden olur. Yüz yıllarca kapılarını kardeşlerine açmış bulunan kucaklayıcı anlayış şimdi, nedense bu ırkçı kuşatmanın kurbanıdır. Bizim millet olarak yapmamız gereken insanımızı bir arada tutan ortak değerlerimize sarılmaktır. Örneğin bizleri bir araya getiren ve birlikte yaşamamızı sağlayan ortak değerler ezanımız, bayrağımız ve inancımızdır. Nitekim bizi bir arada tutun ümmet anlayışı çok ırklı ve çok renklidir, her milleti içinde barındırır ve asla ayrım yapmaz” dedi.

 “Kadim Hastalık: Irkçılık” adlı konferans 30 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek.

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.