ADD'den, Albay Reşat Çiğiltepe adının değiştirilmesine tepki

ADD'den, Albay Reşat Çiğiltepe adının değiştirilmesine tepki
29 Haziran 2020 Pazartesi 17:47

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)  Kayseri Şube Başkanı Kemal Ceylan, Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk ve iktidara, bir ortaokulun Albay Reşat Çiğiltepe adının  değiştirilmesine sert tepki gösterdi ' Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli kahramanlarımızın isimlerine dokunmayın. Onların aziz hatıralarına yapılan bu saldırıları durdurun. Unutmayınız ki, tarih bu tür olayları gelecek kuşaklar da görsün diye yazacaktır' dedi ve şunları söyledi. 

Milletler ve devletler; ancak ve ancak, geçmişlerini öğrenerek ayakta kalabilirler. Milli kahramanlarına sahip çıkma sureti ile  varlıklarını sürdürebilirler.  Türk Kurtuluş Savaşı’nın Eşsiz Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyada haklı gururumuz ve onurumuzdur. Atatürk’ün silah arkadaşları ise Türk Milleti’nin kahramanlarıdır. Çeşitli muharebelerde başarılar gösteren 17. Ve 52. Alaylarda büyük kahramanlıklar sergileyen ve İstiklal Savaşımız da Mustafa Kemal Atatürk’ün Çiğli Tepeyi yarım saat içerisinde alması emrine karşı Çiğli Tepeyi kuşatıp ele geçirmeye çalışan ancak yarım saatte bu tepeyi  ele geçiremeyince Paşamın verdiği emri yerine getiremedim diyerek onurlu bir şekilde hayatına veda eden bu unutulmaz komutanlarımızdan Albay Reşat Çiğiltepe, milli bir kahramandır. Ankara Mamak’ta bulunan ortaokuldan adının kaldırılması milli bir faciadır. Bunun gerekçesi ise daha da vahimdir: “para veren, bağış yapan bir şahsın ismi verilmiştir”. Bu açıklama, milli his, milli vicdan ve insani değerlere sahip hiçbir yurttaşımızca kabul edilmeyecektir.

Milli kahramanlarımızın parasal karşılığı olamaz, kahramanlıkların değeri paraile ölçülemez. Milli kahramanlarımız; bizi biz yapan, bizi ulus yapan, devlet yapan ve yaşatan değerlerimizdir. Milli kahramanlarımıza karşı milletçe top yekun borçluyuz. Bizler, sizler, Türk Milleti, Albay Reşat Çiğiltepe’ye, Mustafa Necati’ye borçludur. Mustafa Necati gibi Türkiye Cumhuriyet’inin İstiklal mücadelesinde çocugundan, kadınına, gencine, yaşlısına bu vatan için mücadele eden herkese borçludur.Bu borcu ödemek de mümkün değildir. Bu vahim hatadan biran önce dönülmesini, yanlışın düzeltilmesini ve Albay Reşat Çiğiltepe ismini ait olduğu okula yeniden verilmesini talep ediyoruz. Bu bir “millilik” sınavıdır. Yasal yollara da müracaat edeceğimizin bilinmesini isteriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli kahramanlarımızın isimlerine dokunmayın. Onların aziz hatıralarına yapılan bu saldırıları durdurun. Unutmayınız ki, tarih bu tür olayları gelecek kuşaklar da görsün diye yazacaktır. '(Haber: Davut Güleç)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.