Maraş: Modern diş hekimliğini kutluyoruz

Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah Maraş ve kentteki diş hastanesinin başhekimleri 22 Kasım ‘Diş Hekimliği’ günü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Maraş: Modern diş hekimliğini kutluyoruz
22 Kasım 2019 Cuma 16:32

22 Kasım Dişhekimliği Günü nedeniyle Kayseri Dişhekimleri Odası tarafından  bir program düzenlendi. Programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah Maraş ile kentteki diş hastanelerinin baş hekimleri katıldı.

Alt yapıdan yoksun diş hekimliği fakültelerinin sektöre verdiği zararı belirten Maraş, “Akademik kadroları bulunmayan belli bir gerekçesi ve standardı olmaksızın yeni açılan dişhekimliği fakülteleri bunun yanı sıra artan kontenjanları, kamuda niteliksiz tedavi yaratan performans uygulamaları atanamayan dişhekimlerinin yaşadığı sıkıntılar, en eğitimli insan gücü olmasına rağmen işsiz<lik oranı giderek,  artan meslektaşlarımızın sosyal, ekonomik, psikolojik sorunları dişhekimlerinin çalışma hayatında karşılaştıkları şiddet ve mobbingvb gibi mesleğimizi ve meslektaşlarımızı ilgilendiren pek çok sorunla mücadele ederken, modern diş hekimliğinin 111. Yılında ağız ve diş sağlığına kurumsal anlamada katkı yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber-Foto: Samed Aydın SUN   


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.