‘Evde sağlık hizmeti’ ile dişlerine kavuştular

Kayseri'de Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi tarafından 2008 yılından beri uygulanan Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında 3 bine yakın hastanın diş tedavisi yapıldı.

‘Evde sağlık hizmeti’ ile  dişlerine kavuştular
22 Kasım 2019 Cuma 16:28

Yatağa bağımlı ve kendi öz bakımını yerine getiremeyen hastalara 2008 yılından beri verilen Evde Sağlık Hizmetleri, hem hastaları hem de hasta yakınlarını rahata kavuşturuyor. Yatağa bağımlı olan veya yürüyemeyen diş rahatsızlığı olan yakınlarını hastaneye getirip götürmekte zorlanan hasta yakınlarının 444 38 33 numaralı telefonu arayarak kendilerine ulaştığını söyleyen Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini Başhekim Yardımcısı Dt. Kazım Coşkun, Evde Sağlık Hizmeti veren ekipte iki diş hekimi, bir protez teknisyeni ve bir hemşirenin bulunduğunu söyledi.

  Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini Başhekim Yardımcısı Dt. Kazım Coşkun, "Evde sağlık hizmetinde hastalarımızın genel sağlık durumları da göz önünde bulundurularak diş çekimi, protez yapımı, protez tamiri gibi işlemler yapılmaktadır. Ayrıca ev şartlarında yapılamayacak işlemler var ise taşıma ekibimizle koordineli bir şekilde çalışılarak hastalarımız hastanemize getirilmektedir. Hastaneye getirilen hastalarımız hastanemizde uzman hekimlerimizin de görüşleri alınarak koordineli bir şekilde tedavilerine başlanıp tedavi sonrası sağlıklı bir şekilde evlerine uğurlanmaktadır" dedi.

 Eşi yüzde 98 engelli olan ve Evde Sağlık Hizmeti uygulamasından faydalanan Meliha Tokdemir'in eşi Osman Tokdemir ise  "Hastam, yüzde 98 oranında engelli. Yürüyemiyor yatalak ama bilinci yerinde. Evde Sağlık Hizmetleri biriminden sağlık hizmeti alıyoruz. Dişinde sıkıntı vardı. Hemen ekipler geldi muayene ettiler ve dişine protez yaptılar. Haftada iki defa geldiler ve ilgilendiler. Bu hizmetlerden çok memnunuz. Bu hizmeti verenlerden Allah razı olsun. Hastamızın hastaneye gitme imkânı yok. Çok güler yüzlü bir ekip ve ilgili bir ekip. Hepsinden memnunuz" şeklinde konuştu.

(Haber: Sünbül ALTUNBAŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.