ERÜ'ye 'Covid-19' aşısı çağrısı !

ERÜ'ye 'Covid-19' aşısı çağrısı !
23 Mart 2020 Pazartesi 23:45

Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca  Bilim Kurulu toplantısının ardından çeşitli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs (COVİD19)'e karşı aşı çalışmaları için 6 Üniversite'ye çağrıda bulunduklarını açıklayan Bakan Koca, bir gazetecinin üniversite isimlerini açıklayabilir misiniz? sorusu üzerine aralarında Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) de yer aldığı 6 üniversiteyi canlı yayında kamuoyu ile paylaştı. Bakan Koca'nın açıkladığı 6 üniversite ise şu şekilde: "Hacettepe Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Ankara Üniversitesi Kanser Araştırma Enstitüsü, TÜBİTAK MAM, Acıbadem Üniversitesi."

Fahrettin Koca yaptığı çağrıda " 6 Üniversite ve merkezlere tüm ihtiyaçları için davet yapıldı, halk sağlığı laboratuarlarımızda tüm destekler için hazır dolayısıyla önümüzde ki dönemde destek anlamında ihtiyaç durumunda hiç bir şarttan kaçınmadan her türlü desteği kaçınmadan sağlayacağımızı belirtmek istiyorum" dedi.

Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamalarının ardından ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ta sosyal medya hesabından, "Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Uygulama Merkezi COVID-19’a karşı aşı geliştirilmesi konusunda çağrı yapılan 6 üniversite araştırma merkezinden biri oldu. Merkezimiz üzerine düşen görevi ivedilikle yerine getirecektir. Yönetim olarak elimizden gelen her desteği vereceğiz" notunu düştü.

Haber: Samed Aydın SUN 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.