Bünyan'da ücretsiz kanser taraması

Bünyan ilçesinde Sağlık Bakanlığına Bağlı ‘Mobil Kanser Tarama Aracı’ ile vatandaşlara ücretsiz kanser tarama testi yapılıyor. Bünyan Devlet Hastanesi önünde hizmet veren araç iki hafta boyunca ücretsiz kanser tarama testi yapacak.

Bünyan'da ücretsiz kanser taraması
05 Şubat 2020 Çarşamba 17:16

Sağlık Bakanlığı kanser tarama programı kapsamında 30-65 yaş arası kadınlara rahim ağzı kanseri, 40-69 yaş arası kadınlara meme kanseri ve 50-70 yaş arasındaki kadın ve erkeklere kalın barsak kanseri taramaları yapılıyor. Bünyan Toplum Sağlığı Başkanı Dr.Sait Şener ,erken teşhisin önemine değinerek, vatandaşların erken teşhiste hayati rol oynayan kanser taraması için bilinçlenmesi ve farkındalık oluşturma adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Hizmetten İlçedeki tüm vatandaşların faydalanması için farklı mahallelerde hizmet vereceklerini de söyledi.

Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin ile Mobil Kanser Tarama aracını ziyaret eden ilçe Belediye Başkanı Özkan Altun'da verilen hizmetler hakkında bilgi aldı. Altun;"Kanseri önleme ve tedavi sürecinde erken teşhis büyük önem arz ediyor. Bu nedenle verilen bu olanaktan herkesin faydalanmasını arzu ediyoruz" dedi.

Ayrıca Bünyan Devlet Hastanesinde endoskopi ve kolonoskopi hizmetleri ile mide ve bağırsak kanseri taramaları yapılmakta olduğu bildirildi. 

(Haber:Nurhan Bayram)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.