112 Acil, 25. Kuruluş yılını kutladı

112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 25. Yıl dönümünü Acil Sağlık Hizmetleri Birimi'ni ziyaret ederek kutlayan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, personelin haftasını telsizden "Hepinizin Acil Sağlık Hizmetleri haftasını kutluyorum. Gayretli ve Özverili çalışmalarınızı yakinen takip ediyor, çalışmalarınızın devamını diliyorum" diyerek kutladı.

112 Acil, 25. Kuruluş yılını kutladı
06 Aralık 2019 Cuma 14:30

Heliport alanına geçerek incelemelerde bulunan Benli, 112 Acil Sağlık Hizmetleri haftası dolayısıyla Acil Sağlık Hizmetleri birimini  ziyaret ettiklerini, kazasız belasız kış ve günler dilediklerini belirterek, şunları söyledi.

"Hava ambulansı pilotlarımızı ziyaret edip, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutladık. 52 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 72 Ambulans, 1 Helikopter Ambulansı ve yaklaşık 560 personelimiz ile ilimize ve bölgemize hizmet vermekteyiz.  112 Sağlık Hizmetlerimiz Türkiye çapında global bir şekilde hizmet vermekte. Kayseri 112 Acil Sağlık Hizmetleri olarak biz aynı zamanda Sivas, Tufanbeyli, Göksün, Niğde, Nevşehir, Kırşehir’ e de kısmi olarak hizmet veriyoruz.  Kayseri’ de Acil Sağlık Hizmetlerimiz bakanlığımızın belirlemiş olduğu standartların üzerinde olup, çok daha iyi bir noktada olduğumuzu belirtmek isterim. Şehir içerisinde vakaya ulaşma süremiz 5,1 dakika olup,  kırsalda ise 19 dakikadır. Bu süreler 2 yıl önce 24 dakika idi.  Bu noktada Acil Sağlık Hizmetleri bakımından Kayseri’mizin gönlü hoş olsun.  İnşallah 112 Acil Sağlık Hizmetlerine ihtiyaç duyulmaz. Ama ihtiyaç duydukları anda ise ekip olarak tam kadro hazır olduğumuzu bilinmesini isterim.” 

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan’da “Acil Sağlık Hizmeti olarak 7/24 vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Yine Acil Sağlık Hizmeti sunumunda bizimle birlikte olan hava ambulans ekibimize de desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca Sağlık Bakanlığımıza ilimize tahsis etmiş olduğu helikopter ambulanstan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.