(ÖZEL) Oğlunun arkadaşları şehit oldu, bu uygulamayı hayata geçirdi !

Bingöl’de polis memuru olarak görev yapan oğlunun mesai arkadaşlarının, 2015 yılında bölücü terör örgütü PKK’nın düzenlediği saldırıda şehit olmasının ardından, Kayseri’de yaşayan Kırşehirli taksici Mehmet Ali Keklik (46), şehit çocuklarına ücretsiz taşımacılık hizmeti vermeye başladı. Şehit ailesi yakınlarının onurlu olduğunu söyleyen Keklik, “Bugüne kadar 9-10 aileyi taşıdım. Şehit ve gazilerimize vefa borcumuz var” dedi.

(ÖZEL) Oğlunun arkadaşları şehit oldu, bu uygulamayı hayata geçirdi !
02 Şubat 2020 Pazar 22:07

Kayseri’nin en işlek noktalarından biri olan Cumhuriyet Meydanında taksicilik yapan Mehmet Ali Keklik, polis memuru oğlunun görev yaptığı Bingöl’de bölücü terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen polislerin ardından kentte şehit çocuklarına ücretsiz taşımacılık uygulamasını başlattı. Taksinin arka camına 'şehit çocuklarına ücretsizdir. Bedeli babaları tarafından ödenmiştir' yazılı sticker yapıştıran Keklik, vatandaşların da takdirini topladı. Aslen Kırşehirli olduğunu anlatan taksici Keklik, “15 yıllık Kayseri’de yaşıyorum. 3 yıldır da taksicilik yapıyorum. 2015 olaylarından sonra bu uygulamayı yapmaya başladım. Oğlumda polis memuru olarak Bingöl’de çalışıyordu. Arkadaşları şehit oldu. Onlar orada mücadele ederken, bizde burada elimizden ne gelebilir diye düşündük. Yapabileceğim bir tek bu vardı. Ben de bu projeyi hayata geçirmeyi düşündüm” diye konuştu.‘MİNNET BORCUMUZ VAR’

Hizmet sektöründe çalıştığı için elinden böyle bir şey geldiğini de dile getiren Keklik, “Ülke olarak şehit ve gazilerimize büyük bir minnet borcumuz var. Bu şekilde ödemek mümkün değil ancak bu şekilde bir uygulama yaparak vefa borcumu ödemek istedim. Vatandaşlardan tebrik edenler oluyor. Trafikte kırmızı ışıkta durduğumda kornaya basarak ya da cam a vurarak, kutlayanlar oluyor. Herkesten olumlu tepkiler aldım. Valimizin hanımı da şehit aileleri birlikte geçerken takside ki yazı dikkatini çekti ve o da tebrik etti” ifadelerini kullandı.

‘GURURLU VE ONURLU İNSANLAR’

Taksiye binen kişilerin kendisinin direk şehit yakını olarak tanıtmadığını da vurgulayan Mehmet Ali Keklik, “Şehit ailelerimiz genelde onurlu e gururlu insanlar. Bu durumu kullanmak istemiyorlar. Takside muhabbet ederken, şehit ailesi olduğunu anlatan kişilerden bu zamana kadar hiçbir ücret almadım. Yaklaşık 9-10 kez böyle bir durum olmuştur. Ama dediğim gibi şehit ailelerimiz onurlu olduğu için laf açılırsa ben de şehit ailesi olduklarını öğrenirsem almıyorum” dedi.

Haber-Foto: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.