(ÖZEL) Cezaevine pantolon ile uyuşturucu sokmuşlar ! İşte detaylar !

Kayseri Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunduğu dönemde yakınlarının getirdiği pantolonun içinde uyuşturucu çıktığı iddiasıyla yargılanmasına İ.A.’nın başlandı. Duruşmada sanığın eşi tanık olarak dinlenirken pantolonu kendisinin götürmediğini öne sürdü. Sanıkta suçlamaları kabul etmezken, mahkeme hakimi verdiği ara kararla, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

(ÖZEL)  Cezaevine pantolon ile uyuşturucu sokmuşlar ! İşte detaylar !
11 Şubat 2020 Salı 14:03

Olay, 14 Nisan’da Kayseri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda meydana geldi. İddiaya göre, İ.A. yakınlarından kıyafet ihtiyacı olduğunu söyleyerek, pantolon istedi. Yapılan aramada pantolon içerisinde uyuşturucu olduğu tespit edildi. Tutulan tutanağın ardından 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde şüpheli İ.A. hakkında dava açıldı.

Başka bir suçtan tutuklu olan İ.A. 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında hazır bulundu. Duruşmada sanığın eşi A.A. tanık olarak dinlendi. Eşinin uyuşturucu kullanıcısı olduğunu söyleyen A.A., “Eşime kendim kıyafet götürüyorum. Bu zamana kadar kıyafetlerden uyuşturucu çıkmadı. Eşim benden pantolon istedi. Ben de ‘Gönderemeyeceğimi’ söyledim” şeklinde konuştu.

Sanık İ.A. ise suçsuz olduğunu öne sürerek, “İçinde uyuşturucu çıkan pantolonu eşim göndermedi” dedi.

Mahkeme hakimi verdiği ara kararla eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.