Nerede kalmıştık?


Betül Soydan

Betül Soydan

29 Kasım 2019, 15:48

Mesafeler kalplerde olmadığı zaman,değerli insanları her an hatırlarsınız.Engüzel yöntemdir, ilk önce çok değer vermek çünkü zaman içinde şaşıranlar,tek tek hayatınızdan giderler.Aynı frekans arayışı içinde,kendilerini bulmak için yolculukbaşlar,rotası olmayan gemilerinde.

Yönetici olmak ayrıcalıktır çünkü sevgidir, idaredir,sabırdır ve nezakettir.İnce düşünceli insanlar,rahatsız ediyorsa lütfen hayatlarında olmayın,kibarlığıanlamadığınız için sadece yoruyorsunuz ve meşgul ediyorsunuz.Kişiliği sağlam insanlarkarşısında,kontrolükaybedersiniz.Adımlarınız,sözlerinizle uyumlu olmalı.Kendinizde olmayan başarıyı,başkası taşıyorsaalkışlamakgerekir,sinsi davranışlar karşıya değil,kendinize zarar verir.

Özgürlük’hayır’kelimesiylebaşlarken,uyumlu olmakla ait olmak arasındaki fark,tamamentercihiniz.İdare etmek için hayat çok kısa zaman değerli,onun için ‘mişleri,muşları ‘arkamızda bırakalım.Bu kadar beyazarasında,gri olan diplomalı cahiller yorumları gürültülü yaparken,kendin gibi davranıyorsan,senin hedefin doğru demektir. Hayat hesapta olanların değil,nasipte olanların toplamıdır.

İnsanlar,kompozisyon gibigiriş,gelişme ve sonuç ancak özü sözü bir değilse,özete gerek kalmaz. Gücünü nefretinden değil,sevgiden alotorite ile hırs arasında sevgi ve saygı kazanmak,suya yazı yazmakla aynıdır.Yanlış insanlar her zaman,doğruyu öğretir çünkü sıfatlar ve imkanlara yapılan iltifatları o zaman anlarsınız.

Hayatımızda,tamamlayıcı donanımlı kişilerinolması denge sağlar,boş zihinler ise sığ geçitlerde zaman kaybettirir.İyiniyetli,dürüstsevgisi gerçek,saygıda kusursuz insanlar,iyi ki hayatımdasınız.Hayat,gördüğün düşündüğün gibi değil,hayat hissettiğin kadar anlamlı.

Her yeni gün sebeplere bakıyorum,biliyorumki sonuçlar sadece vicdan rahatlatır.Hayatı sorgulamaya başladığınızda,ilk yoğun bakım ünitesinde bekleyenleri,sonra da mezarlıkları ziyaret edelim,aslında ne kadar boş konularla dolu olduğunuzu,fark edeceksiniz.

Zahmetsiz zahmet olmaz,iyi düşün mutlu yaşa...

Sevgiylekalın 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.