Engelliler haftası ve kutlama mesajları

Engelliler haftası  ve kutlama mesajları
10 Mayıs 2020 Pazar 11:40

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Nuri Ürkündaş;bir insanın engelli olmasının, onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olması için hiç bir engel teşkil etmediğini, her şeye rağmen yaşama azim sevincinin de hiçbir şekilde kaybedilmemesi gerektiğini ifade etti.

İl Başkanı Ürkündaş; 10-16 Mayıs engelliler haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, bir insanın engelli olmasının, onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olması için hiç bir engel teşkil etmediğini, sıkıntı ve zorlukların elbette olabileceği ve ancak her şeye rağmen yaşama sevincinin de hiçbir şekilde kaybedilmemesi gerektiğini ifade etti. Ürkündaş; Asıl önemli olan engelli kardeşlerimizin eğitim imkanlarının hazırlanması suretiyle kendi toplumlarıyla kaynaştırılması ve istihdam şartları oluşturularak ekonomiye etkin bir şekilde katılmalarının sağlanması gerektiğini belirtti. Ürkündaş; " engelli vatandaşlarımızın toplum ile kaynaştırılması ve toplumumuzun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi çok önemlidir. Sosyal devlet anlayışı bunu gerektirir. ve bunun yerine getirilmesi de sosyal devletin asli görevidir" dedi.

Ürkündaş; "10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nda bütün engelli kardeşlerimizin sorunlarının en kısa sürede çözüme kavuşturulması temennisi ile yürekleri sevgiyle dolu Kayseri’de ve ülkemizde yaşayan tüm engelli Vatandaşlarımızı sevgi,saygı ve muhabbetle kucaklıyor, bundan sonraki yaşamlarında aileleriyle sağlıklı,sıhhatli mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini yüce Rabbimden niyaz ediyor,her birini saygıyla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

KTO BAŞKANI GÜLSOY : "ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM"

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, toplumu engelli bireyler konusunda daha duyarlı olmaya ve zihinlerdeki engelleri kaldırmaya davet ederek "Engelleri hep birlikte aşalım." dedi.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Sosyal yaşamda ve özellikle iş hayatında yer edinmekte büyük zorluklar yaşayan engelli bireylerin karşılaştıkları güçlüklere dikkat çeken Başkan Gülsoy, “Bu konuda tüm toplumun bilinçli bir şekilde hareket etmesi gerekiyor. Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için toplum olarak, birey olarak, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bizler için birer rutin haline gelen günlük eylemlerin engelli bireyler için her gün aşılması gereken birer mücadele olduğunu unutmadan, kurulu düzeni onlara uyumlu bir şekilde geliştirmeli, yeniden inşa etmeliyiz.” dedi.

Engellilere yönelik hizmet anlayışı artarak sürdürülmesi ve Engelli bireylerin iş hayatında daha etkin rol alabilmeleri için çalışmaların yapılması gerektiğini belirten Gülsoy, sözlerini söyle sürdürdü:

“Engelsiz bir yaşam için engellilere yardımcı olmak konusunda öncelik verilmelidir. Hayatı Paylaşmak için engel yok. Sevgi tüm engelleri ortadan kaldırır. Engelleri hep birlikte aşalım.  Bizi ileri taşıyacak, korkusuz kılacak yolun önündeki tek duvar zihinlerimizdeki engeller olacaktır. İnanıyorum ki bu engelleri ortadan kaldırdığımızda toplumumuz hayal ettiğimizin ötesinde güzelliklere imkân verecektir. Engellerin kaldırıldığı bir dünya dileğiyle Engelliler Haftası’nı kutluyorum."

(Haber: Davut Güleeç/ Samed Aydın Sun)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.