Milyon yapım’dan 2020’de 20 festival

Geçtiğimiz yıl boyunca Kayseri’de başlayan Milyonfest yolculuğundaki 6 aylık sürede, her türlü zorluğa rağmen toplam 14 festivalde binlerce müzikseveri, sektörün en popüler sanatçıları ile buluşturmayı başaran Umut Kuzey öncülüğündeki Milyon Yapım Organizasyon, 2020’de hedef büyütüyor.

Milyon yapım’dan 2020’de 20 festival
19 Aralık 2019 Perşembe 15:31

Daha önceki yıllarda Kayseri, Eskişehir, Adana, Zeytinli, Samsun, İzmir, Kuşadası, Mersin, İstanbul Kilyos, Fethiye, Arsuz gibi şehirlerde milyonlarca izleyiciye ulaşan, sektöre konaklamalı festival kültürünü kazandıran Milyon Yapım bu yıl 20 farklı Milyonfest ile 2020 sezonunu tamamlamayı hedefliyor. 

Nisan 2020’de bu yıl ilk kez düzenlenecek Milyonfest Malatya ile başlayacak maraton, Ekim ayında Ankara ile tamamlanacak. Bu yılın yeni lokasyonları arasında Çeşme, Urla ve Antalya gibi şehirler de bulunuyor. Kesinleşen festivallerin tarihleri arasında 09-10-11-12 Nisan Milyonfest Kayseri yapılacak.

Teoman, Şebnem Ferah, Ceza, maNga, Fatma Turgut, Athena, mor ve ötesi, Pentagram, Sertab Erener gibi kendi türünün en iyi isimlerini izleyici ile buluşturacak olan Milyonfestler, sezon sonunda 2 milyon izleyiciye ulaşacak ve katılımcılara “gerçek festival deneyimini” sunacak. 16 Aralık Pazartesi tarihinden itibaren kısıtlı sayıda avantajlı ön dönem biletleri satışa çıkacak olan festivallerin sanatçı listesi çok yakında duyurulacak.

(Haber: Fatma Aydemir)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.