Genç sivil toplum zirvesi

Genç Birlik Kayseri Şubesi’nin düzenlediği Kayseri Genç Sivil Toplum Kuruluşları Tanışma ve İstişare Toplantısı 15 Sivil toplum kuruluşu başkanları ve birim başkanları ile yapıldı.

Genç sivil toplum zirvesi
14 Kasım 2019 Perşembe 17:49

Sivil toplum kuruluşlarının bu birlikteliği, geleceği inşa edecek ve sorumluluk sahibi olarak dava şuuru ile yetişen yeni bir gençliğin emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini verdi. Programa, Tügva, Genç Müsiad, Genç Mirasımız, Genç Kızılay, Genç Gönüller, Gençlik Meclisi, Genç Yesevi, Beytül Makdis, Genç Ensar, Genç İHH, Seyyid Burhaneddin Hz. Hizmet Vakfı,  Erkam Gençlik Kuruluşu, Genç Memur-sen, Üniversitelerin Gençlik Kulüpleri, Ak Parti Gençlik Kolları, Birlik Vakfı, MTTB ve Genç Birlik Şubesi temsilcileri katıldı.

Program formatına gereği, tüm sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve ilgili komisyon birim Başkanlarının aynı masalarda oturması ve istasyon çalışmaları ile gençliğin ve geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda yapılabilecek ortak çalışmaları ve işbirliklerini masaya yatırması sağlandı. 120 kişinin katıldığı çalışmalarda birimlerde alınan kararların yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç gençleri ve  genç STK’ları, Birlik Vakfı öncülüğünde; büyük bir değer olan ve 1996 dan beri çalışması yapılmayan “Davud El-Kayseri” hakkında araştırmaya ve ortak bir çalıştay yapmaya davet etti.

Program sonrasında genç sivil toplum kuruluşları, öğrenci birlikleri, ve kulüpleri birlikte çalışmaların altyapısı için start verdi. Aynı şekilde 16 sivil Toplum Kuruluşu başkanları, ilde yapılacak tüm çalışmalar için temennilerde bulunarak, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

(Haber:Ramazan Karakuş)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.