Bir Doktorun Kaleminden, Heyecan Yüklü Muhteşem Bir Polisiye Gerilim: Üçten Geriye, Epsilon'dan Çıktı

Dr. Şahin Ünal’ın tıp bilgilerini, başarılı yazarlığı ve polisiye kurgu üzerine olan merakıyla harmanladığı yeni romanı Üçten Geriye, Epsilon logosuyla okurlarla buluştu! Ünal, ordunun yetenekli askerlerini kaybetmemek için başlattığı gizli bir projeyle başlayan hikâyesini, insan fıtratıyla askeri yargıların çatışması üzerinden örüyor. Beynin küçücük bir bölümünün, amigdalanın, adeta pimi çekilmiş bir el bombasına dönüşmesini anlatan Üçten Geriye, kestirilemeyen ve şaşırtıcı eşikleriyle okuruna yüksek dozda heyecan vaat ediyor.

Bir Doktorun Kaleminden, Heyecan Yüklü Muhteşem Bir Polisiye Gerilim: Üçten Geriye, Epsilon'dan Çıktı
28 Haziran 2021 Pazartesi 11:06

Özel bir vakıf hastanesinde başhekim yardımcılığı görevini sürdürürken bir yandan da heyecanla okunan kitaplara imza atan Dr. Şahin Ünal’ın yeni polisiye gerilim romanı Üçten Geriye, Epsilon’dan çıktı.

Ordu, yetenekli askerlerini kaybetmemek için gizli bir proje başlatır. Kurulan özel hastanede yetenekli ve birbirini tanıyan psikolog, psikiyatrist ve cerrahlardan bir ekip oluşturulur. Görev esnasında yaralanmış/travma geçirmiş üç askere, yine görev esnasında hayatını kaybeden üç askerin mesleki yeteneklerini aktarmak üzere amigdala nakli yapılır. Ancak ziyanı telafi etmek üzere planlanan projede, askerliğin bilimle birleştiği yerde, denkleme sığmayan bir faktör vardır: İnsan. Vicdanı, hafızası, değerleri ve acılarıyla insan... Ve beklenmeyen bir durum gerçekleşir: Amigdala ile birlikte şehit askerlerin anıları da yeni sahiplerine aktarılmış ve hayata dair yarım kalan hesaplaşmaları için yeni bir fırsat doğmuştur.

“Vatan savunması nerede başlar?”, “İnsan hayatı bu kavganın neresinde önemli neresinde araçtır?”, “Yaşadığımızı dahi fark etmediğimiz travmalar buldukları su yolundan nasıl dışarı çıkar?” gibi soruları okurunun kucağına bırakarak, küçücük bir çekirdeğin, amigdalanın, pimi çekilmiş el bombasına dönüşmesini anlatan Üçten Geriye, kestirilemeyen ve şaşırtıcı eşikleriyle okuruna heyecan vaat ediyor.

Şahin Ünal’ın Üçten Geriye adlı romanı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

“Amigdala... Şahin Ünal’ın usta yazarlığıyla tıp birikimini, hayal gücüyle psikolojiyi harmanlayan romanının anahtar kelimesi amigdala. Başkalarının hayatının sizin için nasıl bir karabasana dönüşebileceğini merak ediyorsanız, bu kitaba hemen başlamanızı tavsiye ederim.”

Zülfü Livaneli


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.