5. Uluslar arası Kozmetik Kongresi’ne Geri Sayım Başladı

Günden güne hızla büyüme gösteren kozmetik sektörü günümüzde oldukça büyük bir hacme sahip. Geniş bir kitleye hitap eden sektörde geliştirilen inovasyon çalışmalarıyla sürdürülebilirlik kavramı önemini giderek artırıyor. Konuyla ilgili, pek çok firma duyarlılık göstergesi olarak “yeşil mutabakata uyumlu” ürün üretimine yönelmeye başladı. Bu noktada, “Sürdürülebilir Kozmetik” teması ile KÜAD (Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği) tarafından 25-27 Kasım tarihleri arasında 5. Uluslararası Kozmetik Kongresi gerçekleşecek. Kongre kapsamında, güvenilir sürdürülebilir kozmetik ürünler, yeşil dönüşüm ve sürdürülebilir çözümler gibi pek çok önemli konu yerli ve uluslararası konuşmacılar tarafından ele alınacak.

5. Uluslar arası Kozmetik Kongresi’ne Geri Sayım Başladı
08 Kasım 2021 Pazartesi 10:42

5. Uluslararası Kozmetik Kongresi’nde “Sürdürülebilirlik” kavramı tema edinilerek pek çok firmaya örnek olması ve firmaların sürdürülebilir politikalara yönelmesi bekleniyor. 

KONGRE’DE ULUSLARARASI KONUŞMACILAR YER ALACAK

Kozmetik Kongresi çerçevesinde kozmetik dünyasındaki gelişmeler, kavramlar ve yenilikler alanlarında uzman birbirinden değerli yerli ve uluslararası konuşmacılar tarafından derinlemesine konuşulacak. Prof. Dr. Üstün Dökmen’in açılış konuşması ile başlayacak kongre güvenilir sürdürülebilir kozmetik ürünlere ilişkin yapacağı Prof. Dr. Semra Sağdaş’ın konuşmasıyla devam ederken yurt dışından katılım gösterecek Dr. Hari Prasad Devkata geleneksel bilgiden bilimsel çalışmalara uzanan sürdürülebilir kullanım hakkında yapacağı konuşma ile kongrede yer alacak. Ayrıca, Prof. Dr. Pharm Vera Rogiers ve Prof. Dr. Sudesh Kumar yer verecekleri önemli konuları ile kongrede olacak.  Daha pek çok farklı alanda uzman konuşmacının katılacağı kongre, tüm katılımcıların tecrübelerini paylaşabileceği, herkesin kozmetikte kullanılan yeni teknolojilerle ilgili gelişmeleri bulabileceği kültürel anlamda oldukça zengin bir platform sunacak. 

SEKTÖRDE BİR YENİLİK “KOZMETİK MÜZESİ” 

Kozmetik sektörünün önemli isimlerinin buluşacağı kongrede, sektöre bir yenilik olarak “Kozmetik Müzesi” yer alacak. Müzede, kozmetikte kullanılmış eski ürünler sergilenecek. Sergilenecek ürünler arasında geliştirilmiş versiyonlarıyla halen kozmetikte kullanılan bilinen en eski damıtma makinesi İmbik, estetik zevk sunacak asırlık parfüm şişeleri ve yarım asra dayanan sabun makineleri gibi pek çok nostaljik kozmetik ürün göz dolduracak.

PARFÜM VE KREM YAPIMI UYGULAMALARI OLACAK

Kongre programı kapsamında, kozmetiğe ilişkin yapılacak önemli konuşmalar ve sergilenecek müzenin yanı sıra kozmetik ürün yapımı için workshoplar yapılacak. Workshoplar kapsamında zevk ve isteğe bağlı olarak birbirinden farklı kokular elde edebilecekleri parfümler ve kremler yapılabilecek.  

Kongre sürecinde, ana oturumların yanında her yıl yapılarak gelenek haline gelen paralel oturumlar düzenlenerek konuların geniş bir perspektiften ele alınması sağlanacak. Oldukça büyük bir titizlikle planlanan 5. Uluslararası Kozmetik Kongresi’nde sektöre kattıkları değer ve özverili çalışmaları ile kozmetik sektörü çalışanları ve bilim insanları ağırlanacak.

KÜAD HAKKINDA:

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği, insan ve çevre sağlığını göz ardı etmeden, yüksek katma değerli kozmetik ürünlerin üretilmesini, ülkemiz kozmetik sektörü ve kozmetik bilimcilerinin dünyada söz sahibi olmasını sağlamak adına 2 Temmuz 2013 tarihinde kuruldu. Derneğin, sektörün uluslararası alanlarda rekabet gücünü artıran çalışmalar yapmak, kozmetik üreticilerinin sorun ve ihtiyaçlarına yönelik araştırmalar yapmak, kozmetik üretimi iş gücünün nitelikli hale getirilmesine yönelik faaliyetlerde bulunmak gibi çalışma alanları bulunuyor.

5.ULUSLARARASI KOZMETİK KONGRESİ HAKKINDA:

Kozmetik Üretici ve Araştırmacıları Derneği (KÜAD), bu yıl temalı “Geleneksel Uluslararası Kozmetik Kongresi’nin” 5.ncisini 25-27 Kasım’da gerçekleştirecek. Bu yıl ki ana teması Sürdürülebilir Kozmetik” olacak kongrede, kozmetik dünyasındaki bilimsel gelişmeler, yenilikler, yaklaşımlar ele alınacak. Kongre, katılımcılara deneyimlerini paylaşmak, projelere ve yeniliklere, sektöre ve araştırmaya uygulanan yeni teknolojilere ilişkin son gelişmeleri çok kültürlü ve zengin bir atmosferde tartışmak için ideal bir fırsat ve mükemmel bir platform sunacak. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.