Başkan Büyükkılıç, Avrupa'daki Türkleri Kayseri'de Buluşturuyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte “Avrupa’daki Türkler 13-17 Temmuz Kayseri Buluşması” etkinliği ile ilgili düzenlenen Basın Toplantısı’na katıldı.

Başkan Büyükkılıç, Avrupa'daki Türkleri Kayseri'de Buluşturuyor
26 Mayıs 2022 Perşembe 17:19

Tarihi Kayseri Kalesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen Avrupa’daki Türkler 13-17 Temmuz Kayseri Buluşması Basın Toplantısı’na Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Vali Gökmen Çiçek, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak ve Avrupa Kayserililer Birliği Genel Başkanı Muzaffer Polat ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Bayar Özsoy, Hamdi Elcuman, Serdar Öztürk, Ali Hasdal ile daire başkanları katıldı. Basın toplantısı öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte ‘Kültür Sanat Etkinlikleri’ çerçevesinde düzenlenen Türk Mutfağı Günleri’ne özel sergilenen coğrafi işaretli ürünleri inceledi. Mehteran Takımı’nın marşları ile başlayan toplantıda konuşan Başkan Büyükkılıç, “Şehrimizi tanıtmak, şehrimizin güzelliklerini paylaşmak, Kayseri’mizde yaşayanı, şehrimizin ve ülkemizin dışında yaşayanı olmak üzere herkesi kucaklamak amacıyla bir çalışma yapıyoruz” dedi.
Bu talebin yurt dışındaki vatandaşlardan geldiğini söyleyen Büyükkılıç, şöyle konuştu:
“Hatırlanacağı üzere bir ay önce yurt dışına gittiğimizde Kayseri ve çevresindeki illerimizden o bölgelerde gidip yaşayan hemşehrilerimizi ziyaret ettik. Sivas’ımızı, Yozgat’ımızı, Nevşehir’imizi, Niğde’mizi, Kahramanmaraş’ımızı, hatta Kırşehir, Adana’mızı ve Malatya’mızı kısacası bölgemizdeki tüm şehirleri kucaklayan bir yaklaşım içerisinde hareket ediyoruz. Orada bize ‘cazibe merkezi olan Kayseri’ye geldiğimizde sağlıklı yol gösterecek dostlara ihtiyacımız var. Ticaretiyle, sanayisiyle, ekonomideki canlılığıyla, açık hava müzesi olan şehrin güzellikleriyle bizleri buluşturup, tanıtacak dostlara ihtiyaç var. Güvenilir olmanın bir eseri olarak bizlere yol göstermek amacıyla bir çalışma yaparsanız memnun oluruz’ dediler. Derneklerimizle görüşmek suretiyle inşallah Temmuz ayı 13-17 arasında buluşma gerçekleştireceğiz. Yapılacak etkinliklerle gerek kültürel, gerek sanat şölenleri, gerek üretim odaklı çalışmalar ile tanışıp, paylaşıp, konuşup dayanışacağına inanıyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.