İKİ İHTİMAL…


Halit Kurt

Halit Kurt

11 Eylül 2020, 21:12

Özellikle son günlerde ‘hocam maçlar oynanacak mı?’ şeklinde sorular soruluyor bana. O nedenle bu köşe yazımı yazmaya karar verdim.

Maçların oynanması Coronavirüs belasının bugünkü hali ile mümkün görünmüyor. Ancak olumlu gelişmeler olursa durum değişebilir. Bu tabi ki benim şahsi fikrim.

Gelelim oynanma ihtimaline…!!!

Bu konuya değişik bir hikaye ile cevap vereceğim.

Salamon ile Mişon çok yakın iki arkadaştırlar ve ikinci dünya savaşı hemen öncesinde kendi aralarında konuşmaktadırlar.

Salamon, Mişon’a ‘savaş çıkar mı acaba’ der. Mişon ise ‘iki ihtimal var. Ya çıkar ya da çıkmaz’ diye cevap verir ve devam eder…

Yalnız ‘çıkmazsa sorun yok ama çıkarsa iki ihtimal var. Bizi ya askere alırlar ya da almazlar. Almazlarsa sorun yok. Ama alırlarsa iki ihtimal var. Ya geri hizmete alırlar ya da cepheye sürerler. Geri hizmete alırlarsa sorun yok ama cepheye sürerlerse iki ihtimal var. Ya ölürüz ya kalırız. Kalırsak sorun yok ama ölürsek iki ihtimal var. Bizi ya kağıt fabrikasına gönderirler ya da sabun fabrikasına. Sabun fabrikasına gönderirlerse sorun yok. Ama kağıt fabrikasına gönderirlerse iki ihtimal var. Ya gazete kağıdı ya tuvalet kağıdı fabrikasına’…

Bu arada Salamon şaşkın şaşkın Mişon’u dinlemektedir…

Mişon devam eder. ‘ Gazete kağıdı fabrikasına gönderirlerse sorun yok. Ama tuvalet kağıdı fabrikasına gönderirlerse işte o zaman b..u yedik’ der..:))

Yaniii maçların oynanması durumu için iki ihtimal var. Ya oynanır. Ya oynanmaz…

Yalnız oynanırsa da sorun var oynanmazsa da…!!! Bekleyip görelim…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.