Hayatın öznesi kadınlarımız


Betül Soydan

Betül Soydan

27 Temmuz 2020, 17:53


Kadın kırmızı bir gül,beyaz bir orkide,kadın sonsuz bir şiir,bitmeyen bir şarkı.Kadın denizde yakamoz,akşamın sakladığı gün batımı,kadın sabah doğan güneş.Kadının adı sevgi,aşkın adı,kadın hayallerimizin mutlu sonu.
Hayatımızın içinde,ülkemizde iş dünyasının farklı sektörlerinde,kadınların başarısını dünya çapında inanılmaz gurur verici bir tablo olarak görüyoruz.
Hayat,sadece okuyarak ve öğrenerek değil,yaşamın içinde gelişime açıktır.
Her yeniliğin takipçi ve uygulayıcısı olarak,değişim sürecinin başladığı ilk noktadır.Eğitim,aile otoritesi politikasın da her söyleneni yapmak,düşüncesi ile gerçekleşmez bu şekilde olduğu zaman,kişilik temellerinin en önemli taşını koymak adına,eksik bireylerin yetiştirilmesi ile sonuçlanır.
Otoriter olmak,emir ve yüksek ses ile yapılamaz yasakların olduğu her iletişimde merak olabileceğini unutmayalım.İletişimlerimiz de rica etmek,değer vermek ve değer görmek için çok naif bir yaklaşımdır.İnsanlar yüksek ses ile söylenen her sözü unutur çünkü korku kayıt yapmayı engeller,ancak sessiz söylenen her cümle yıllar geçmiş olsa dahi unutulmaz çünkü değerli olduğu düşüncesi ile kayıt edilir.
Yaklaşım çok önemlidir,her birey kendine yakışan tavırları sergiler insanlar hakkında yaptığımız eleştirilerin dozu artıyorsa,kendimiz de tamamlamamız gereken eksiklerin olduğunu düşünelim çünkü hangi davranış rahatsız ediyorsa,kendi davranışlarımızın da değişmesi gerektiğini kabul edelim.
İş kadınlarımızın çalışma hayatların da verimli olabilmesi,ruhsal anlamda huzur ve mutluluğu tam anlamıyla iç dünyaların da yaşamaları ile mümkündür çünkü düşünebilmek ve zeki kararlar verebilmek,ilk olarak psikolojik anlamda rahat olmakla başlar ve bedenen sağlıklı olmamızın enerjisini üretir.Kadınlarımız bu şekilde işlerinde,yüksek bir performans sergileyebilir.
İş dünyası insanlarla olan iletişim ağının bütün boyutlarının,iniş ve çıkışlarının yaşandığı çok geniş bir platformdur,her görüşme yeni bir deneyim kazandırır.Kişilik ve karakteristik özellikler özel soru metotlarının farklı yöntemler ile sorulmasıyla ve zamanla anlaşılabilir.Asil ve zarif iş kadınlarımız bir çok meslek grubunda marka olmuşlardır.Her insan iyi bir lider yönetici iş adamı veya iş kadını olabilir,önemli olan nokta kurumların sahibi olmamızla iyi bir yönetici olmamızın ayrımın çok iyi yapabilmektir.
Kadın,erkek ayrımı yapılmadan,duygularımızı geri planda bırakmadan, kendimize olan saygımız ve özgüvenimizle,boy göstermek,önemlidir. Kariyerimiz için aldığımız en yüksek notların imzalandığı diplomalarımız dan daha değerlidir çünkü dürüstçe inançla ve sevgi ile kişilik sahibi olabilmenin belgesi ne yazık ki hiçbir şekilde alınması mümkün değil.İnsanlar,kişilikli bireylerin master yapmakla olamayacağını anlamalı ve sağlam karakterli çocuklar yetiştirmekle olacağı düşüncesiyle anne ve baba olmanın kararını vermelidirler.
İş ve özel hayatımızın dengesinde oluşan küçük bir değişim insanların iki hayatlarında da çok etkilidir özel ve iş hayatı bir bütündür.İş dünyamızın en güzel renkleri olan kadınlarımızın başarıları ve seslerini her sektörde duyurmaları bir kadın olarak inanılmaz gurur veriyor.Erkeklerin her zaman bu gerçeği kabul etmesi gerekir kadınların olmadığı bir dünya da zifir karanlıklar da başarılarınızın kutlamalarını yalnız yapacaktınız.Hayatın anlamı kadınlarımız aşkın ve sevginin mimarı iş dünyamızın parlayan yıldızları kadınlarımız.
Mutlu ve huzurlu bir gelecek için hayallerinizin gerçekleşeceği kapılar sonsuza kadar açık kalsın.Hayatın anlamı kadınlarımız değerli olan bu duyguları, hissettirmek,hayatınızın öznesi kadınlarımız hiçbir cümle kadın olmadan tamamlanamaz.
SEVGİYLE KALIN...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.