Hayat yeniden yelkenler fora


Betül Soydan

Betül Soydan

01 Haziran 2020, 12:30


Hayatın,içinde aldığımız sorumluluklar ve zorunluluklar hepimizi çok yoruyor ancak geçen zamanın çok değerli olduğunu, unutmayalım,günler aylar ve yıllar çabuk geçiyor.
Hepimiz,yaşadığımız zaman diliminde sahiplendiğimiz kadar sorumluluk sahibiyiz,mecbur hissettiğimiz zaman yaptığımız her şey bizi mutsuz yapıyor.Gözden geçirmemiz gereken,en önemli şey nasıl bir hayat yaşadığımız.
Küçük ışıklar,karanlıkları aydınlatır daha güçlü olanlar da aydınlatır ancak göz kamaştırır. Nasıl isterseniz o şekilde yaşarsınız, mutlu yaşamayı tercih edelim çünkü mutluluk bir seçimdir. İnsanlara izin vermediğimiz zaman,hiç kimsenin bir başkasını, üzmeye hakkı olmadığını öğretiriz.
Sınırlarımızı çizelim sadece seçtiğimiz kişiler,hayatımızın içinde yer alır ve böylece mutluluğa giden,ilk adımı atmış oluruz.Dünya gelen insanlara, mükemmel bir hayat ve problemsiz bir yaşam vaatleri verilmiyor.Sorunlara değil,çözüme odaklanalım kendinizin inşa ettiği sarayınızda mutlu yaşamaktan, keyif alacaksınız.
Yaratılış düzeninde zirve de yaşamak,şansını çok iyi değerlendirin çünkü bu şans bir daha verilmeyecek,çevrenizi mutlu etmek adına kendimizden vazgeçmeyelim.Duygu ve mantık dengeli olduğu zaman,rotanız doğru demektir.Teşekkür etmek,saygı göstermek, güven duymak ve seni seviyorum, diyebilmek en güçlü ifadelerinizdir.Dünyada ki en önemli değer,kendiniz onu çok sevin.Özünüzde sevgi olduğu zaman karşınızdaki kişiye,aynı güç geçecektir.
İnsanlar,masumiyetleri ile iyi niyet doğrultusunda ve kendileri için yapmış oldukları tercihlerle, mutlu bir aile ve mutlu bir toplum zinciri kurabilirler.Günümüzde maddiyatın her şeyi almak için yeterli olduğunu düşünen insanlar,farklı platformlarda çıkışlar sergiliyorlar,kadın erkek ayrımı yapmıyorum çünkü sadece konforu alabilirsiniz,gücünüz ne olursa olsun satın alamayacağınız tek şey mutluluktur.
Merdivenleri yalnız çıkabiliyorsanız,güneşin doğuşunu ve batışını izleyebiliyorsanız, evinizin kapısını açıp içeri girebiliyorsanız,kalbiniz de aşkı ve sevgiyi hİssedebiliyorsanız, zenginlik başka nasıl tarif edilebilir?Hayattaki önemli değerlerden bir başkası,ödün vermektir.Çevrenize ödün vermek önce kendimizden ödün vermektir ve bu bir ödüldür.Yaptklarımız, sahip olduklarımızın bağışıdır. Kalbinizde ki sevgi duygusu, sınırsız olsun her koşulda sevmek, insanların ihtiyaç duyduğu sevgiyi, cesareti ve güven duygusunu yeniden yaşatmış olmanın huzurunu anlatmak,mümkün değildir.Bugün,ömrümüzden kalan en mutlu günlerin yaşanacağı,ilk gün olduğunu düşünelim.Hayatımızı yenilemek için evinizi,arabanızı,saçınızı veya sevgilinizi yenilenmesi bir çözüm olmadığı gerçeğini,kabul edelim çünkü değişim,dış koşulların yenilenmesi ile başlamaz,ilk önce içimizde başlar.
Kararlarımız,geleceğinizin yatırımıdır iç dünyamızda kendimiz için geleceğimiz için nasıl düşüncelere ve duygulara yer vermek isteyince,seçimlerimiz o şekilde gerçekleşir.
Sevgiyle kalın...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.