Yılbaşı Mesajlarında ‘Birlik’ öne çıktı

Yeni yıl dolayısıyla başta Vali Şehmus Günaydın olmak üzere bazı belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve bazı STK’lar tarafından birer mesaj yayımladılar.

Yılbaşı Mesajlarında ‘Birlik’ öne çıktı
30 Aralık 2019 Pazartesi 14:52

Birlik beraberliğin önemine vurgu yapılan mesajlar şu şekilde:

Vali Şehmus Günaydın:

“Yeni yılda da gücümüze inanarak, Ülkemizin, milletimizin ve çok kıymetli Kayserili hemşehrilerimin geleceğe daha umutla ve güvenle bakabilmesi için her türlü engeli birlik, beraberlik içerisinde aşacağımıza, aynı kararlılıkla toplumun tüm kesimleri ile el ele, gönül birliği yaparak, Ülkemizi ve Kayseri’mizi hak ettiği noktaya taşımak için azim ve gayretle çalışmalarımızı yürüteceğimize inanıyorum.2020 yılında, Ülkemizin ve ilimizin ortaya konulan hedeflere ulaşması için her zamankinden daha fazla çalışmamız gerektiği ortadadır.Yeni yılda, Kayserili hemşehrilerimizin ve kamu kurum ve kuruluşlarımızın, belirlenen hedeflere ulaşmak için ortak bir iradeye sahip olması, en büyük gücümüzdür. Bu vesile ile ilimizin her konuda gelişmesine katkı sağlayan çok değerli halkımıza katkı ve destekleri için teşekkür ediyorum.”

Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan:

 “Bir yılı daha acısıyla, tatlısıyla geride bırakarak yeni bir yıla girmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda Ülke olarak Milletçe birbirimize kenetlenerek yolumuza var gücümüz ile emin adımlarla devam edeceğiz. Her yeni yıl, geçmişin muhasebesi gelecek için iyimserliğin ve umudun yeniden canlandığı, daha iyi bir yaşam yolundaki beklentilerin arttığı ve gerçekleşmesi istenilen yeni dilekleri de beraberinde getiriyor. 2020 yılının Ülkemiz, Milletimiz ve tüm İslam Âlemi için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy:

“2020 yılının ülkemize, yüce Türk Milletine sağlık, huzur, bereket ve mutluluk getirmesini diliyorum.Güçlü Türkiye olarak gücümüze inanarak, karamsarlığa kapılmadan, çağdaş dünyayla bütünleşme yolunda, yorulmadan ilerleyeceğimiz, milletimizin ihtiyaç ve taleplerine çare aramaktan yorulmayacağımız bir yıl  temel hedefimizdir.Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın yeni yılını en içten duygularla kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. “

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık:

“Umuyorum 2020 yılında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılında demokrasi, hukuk kazanacak. Halkı yokluk ve yoksulluğa mahkum eden yandaş politikalar değil, emekçi halkımız kazanacak. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın ülkemize ve insanlığa barış, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesi dileğiyle tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.”

 Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok:

“Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. 2020 yılında ülkemizde güzel olaylar olduğu gibi bazı acı olaylarda yaşadık. İnşallah 2020’de daha güzel günler, daha acısız günler, mutlu ve huzurlu günleri bütün halkımızla ve kardeş topluluklarla birlikte, bütün İslam âleminde mutluluğa, huzura sebep olacak olayları diliyoruz.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy:

2020 yılının, Kayseri’de girişimcilik ve yatırımın arttığı, özel sektörümüzün kendisini daha da geliştirdiği, yenilediği, ihtiyaç duyulan yatırımlar için yeni adımların atıldığı unutulmayacak bir yıl olması temennisiyle; tüm üyelerimizin, camiamızın ve hemşehrilerimizin yeni yılını kutluyor; birlik beraberlik içinde sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yıl geçirmeyi diliyorum”

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan:

“Ülke olarak hassas günlerden geçiyoruz. Zamanın kıymetini de bilerek, kısır, içi boş, yersiz ve gereksiz tartışmaları bir kenara bırakarak yatırım, üretim, istihdam ve ihracatın artırılması için çaba ve gayret göstermeliyiz. Zira, yaptıklarımız kadar yapamadıklarımızdan da hesaba çekileceğimizi bilerek hareket etmek ve ona göre davranmak mecburiyetindeyiz.İş dünyası olarak, Türkiye’de yaşanmakta olan gelişim ve değişim hamlesinden daha da güçlenerek çıkacağımıza olan inancımız tamdır.”

Makina Mühendisleri Kayseri Şube Başkanı Akif Aksoy:

 “2020 yılında da kardeşlik duygularının pekiştiği ve insanların birbirlerine sevgiyle, muhabbetle baktığı memleketimize, milletimize ve dünya insanlık alemine hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyorum. 2020’nin birlik ve beraberlik anlayışımızın daha da pekişmesine vesile olacağına inanıyorum."

(Haber: Davut GÜLEÇ-Ramazan KARAKUŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.