Unutmadık, unutturmayacağız

Hak-İş Konfederasyonu Kadın Komitesi öncülüğünde ve Özçelik-İş Sendikasının ev sahipliğinde ‘Çalışma Hayatı ve Sendikal Hayatta Kadın’ konulu eğitim semineri düzenlendi.

Unutmadık, unutturmayacağız
29 Kasım 2019 Cuma 16:01

Hak-İş’e bağlı birçok sendika üyesi kadın çalışanın katılım sağladığı eğitim programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Hak-İş Kadın Komite Başkanı Fatma Zengin, kadın ve aileye dair neler yapılabileceğine dair yol almaya çalıştıklarını ifade ederek; "HAK-İş Kadın Komitesi 2007 yılında kuruldu. Komitemizi kurduğumuz zaman HAK-İŞ’in kadın komite sayısı yüzde 1 civarındaydı. 2009 yılında ilk verileri aldığımızda 10 bin civarında kadın üyemiz vardı. Bugün, 2019 yılında 170 bin kadın üyemiz var. Konfederasyonlardan daha büyük kadın üyemiz var.  dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci de katılımcılara yaptığı konuşmada kadınların iş yaşamında aktif rol aldıklarını söyledi. Değirmenci; "Türkiye’deki çalışma hayatında kadın sayısının yüksek olmasına rağmen, sendikal temsildeki kadın sayısının azlığı da düzenlenen bu eğitim programlarını çok daha değerli hale getirmektedir. Özellikle son yıllarda Türk kadını, kendilerine çizilmiş olan sınırların dışına çıkarak, iş yaşamında, aktif bir rol olmaya başlamıştır. Yeryüzündeki cümle varlıktan emeğini esirgemeyen kadınlarımızın, bugün çalışma hayatının içerisinde yer almaya başladığını görmek, hatta karar alma mercilerinde onların varlıklarını hissetmek, bizleri fazlasıyla mutlu etmektedir. Bizler Hak-İş Konfederasyonu olarak, güçlü bir toplumun, güçlü bir neslin, ancak güçlü bir kadın profiliyle ortaya çıkabileceğine inanıyoruz.” dedi.

İHA


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.