‘Ülkesini en çok seven, işini en iyi yapandır’

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında gerçekleştirilen “İç Anadolu Bölgesi Odalar ve Borsalar Ortak İstişare Toplantısı”na Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Borsası’nın (KTB) işbirliğinde düzenlenen toplantıda; Kayseri Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Kırşehir ve Aksaray Oda-Borsa Başkanları, Yönetim Kurulu, Meclis Ve Meslek Komitesi Üyeleri, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu Başkan ve Üyeleri hazır bulundu

‘Ülkesini en çok seven, işini en iyi yapandır’
21 Kasım 2019 Perşembe 12:11

Toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, ‘Ülkesini en çok seven, işini en iyi yapandır.’ Yıllardır ülkemiz ve coğrafyamızda yaşananlara baktığımızda, malum ülkelerin 100 yıl önce göremedikleri bazı hesapları bugünlere bıraktıkları, sözde din, mezhep, nesep, demokrasi, temel hak ve hürriyetler, insan hakları gibi gerekçelerle kurdurdukları ve maşa olarak kullandıkları terör örgütleri ile coğrafyamızda yeni sınırlar çizmeye çalışıyorlar. Malum ülkelerin, malum sözde gerekçelerle, komşularımız ve Osmanlı’nın eski toprakları olan ülkelerde yaptıklarını ve yapmaya çalıştıklarını çok iyi görüp, bin yıllık vatanımızın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü ve kalkınması adına, birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenip daha çok çalışmamız ve uyanık olmamız gerektiği kanaatimi bu vesile ile bir kere daha ifade etmek istiyorum. İş dünyasının mensupları olarak, bugün üretmekte, alıp-satmakta, rekabet etmekte ve pazar bulmakta karşılaştığımız bazı zorluklara rağmen tasarrufu esas alarak daha çok çalışmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; “İçinde bulunduğumuz toplantıya katılan bu bölge, imkansızlıklar içinde imkansızı başaran insanların olduğu bir bölgedir. Geçmişte bu illerimizin durumunu hepiniz çok iyi bilirsiniz. Bugün geldiğimiz noktada bu iller; Türkiye’nin önemli tarih-kültür, tarım-hayvancılık, sanayi, turizm ve eğitim kentleri haline geldiler. Şimdi illerimizi gelecek hedeflerine taşımak için çalışmak zorundayız, üyelerimize yol göstermek, önünü açmak zorundayız. Sizlerin talepleriyle birçok düzenlemenin hayata geçmesini sağladık. Şimdi de istişare toplantımızda bunları ele alacağız” diye konuştu.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci de Kayseri’nin 3 OSB ve 1 üretim ağırlıklı serbest bölgesi ile toplam 42 milyon metrekare alanda bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ettiğini aktararak Kayseri’nin ihracatının iyiye gittiğini 2019 yılında ihracat sıralamasında 10. sıraya yükseldiğini belirtti.

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış ise üyelerinin sıkıntılarını çözmek için var güçleriyle çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

(Haber: Davut Güleç)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.