“Rahmet ayları hayırlar getirsin”

Kayseri milletvekillerinin yanı sıra, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çeşitli kişi ve kurumlardan yapılan açıklamalarda ‘yaşadığımız üzüntüleri bir ve beraber olarak geride bırakacağız. Yeniden yaşamamak için dua ve niyazlarda bulunacağız’ denildi.

“Rahmet ayları hayırlar getirsin”
27 Şubat 2020 Perşembe 09:46

Regaip mesajlarında kim ne dedi?

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç

İlam coğrafyası rahmet ve bereket iklimine girdi. Bu iklimin habercisi olan Regaib Kandili ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirsin.  Hayır ve şer Allah’tandır. Umuyor ve diliyoruz ki rahmet ve bereket ayları ve bu manevi iklimin habercisi olan Regaib Kandili, acıları geride bıraktığımız ve huzur içinde yaşayacağımız günlerin de habercisidir. Zıtlıklarla kaim olan bu dünyada elbette mutluluklar gibi üzüntülerimiz de olacaktır. Ancak, yaşadığımız üzüntüleri bir ve beraber olarak geride bırakacağız ve yeniden yaşamamak için dua ve niyazlarda bulunacağız.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu

Bu mübarek vakitlerde ömrümüzün muhasebesini yaparak, yaratılış gayemizi yeniden idrak etmeliyiz. Kulluk ve ibadete, hayır ve hasenata, iyilik ve güzelliklere her zamankinden daha fazla yöneliriz. Bugün gönül dünyamızı imar ettiğimiz önemli günlerdendir. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde oynanan oyunların son bulması adına bizi yaratan Yüce Mevla’dan niyaz ediyoruz.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın

Bugün cemrenin suya düştüğü gündür. Gecesi ise Regaip gecesidir ve rahmetin, faziletin, bereketin ruhlara düşen ilk cemresidir. Ruhumuza baharların gelme zamanıdır. Çok lütuf ve ihsanla dolu, kıymeti ve değeri büyük manasına gelen Regaib, iyi değerlendirilmesi gereken bir zaman dilimidir. Bu gece Allahütealâ lütuflarını sağanak sağanak yağdırır. Bizler de bu lütuflardan olabildiğince nasiplenmeye çalışmalıyız.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu

Böylesi günler kalplerimizi sevgiyle dolduran, birbirimize hoşgörülü ve saygılı olmamız gerektiğini bizlere hatırlatan, kardeşlik, arkadaşlık, yardımlaşma gibi duygularımızı artıran ve biz kullarını Allah'a yakınlaştıran günlerdir. Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılmasını diliyorum.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış

Recep ayının ilk Cuma gecesi olan Regaip kandilini idrak edeceğiz. Bereketin ve lütfun bol olduğu üç aylara kavuşmanın mutluluğu ile Regaip Kandilinin başta Milletimiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ederim.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar

İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimi olan üç ayların toplumumuzdaki iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Bu vesileyle dualarımızı; yalnız şahsımız için değil, kahraman Türk ordumuz başta olmak üzere ailemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için etmeliyiz.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy

Bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. İnsanlarımızın yaradana daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum.

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan

Regaip; rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, bize geleceğe yönelik isteklerimizi gözden geçirme imkânı veren; merhamet, şefkat, iyilik, yardımlaşma ve dayanışma hislerimizin doruk noktaya ulaştığı, ruh dünyamızın aydınlanmasına vesile olan mübarek bir gecedir.

KESOB Başkanı Ahmet Övüç

Üç Aylar ve Kandil Gecelerimiz, yaradılış gayemizi düşünmenin, yaratan ve yaratılanlarla olan münasebetlerimizi gözden geçirmenin, kendimizi denetleme ve değerlendirmenin, itaat, ibadet ve şükürlerimizi artırmanın, geçmişimizin ve geleceğimizin muhasebesini yapıp geleceğe hazırlıklı olmanın, yanlış ve kusurlardan dönmenin, kardeşlik ve beraberlikleri güçlendirmenin ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaştırılmasına gayret göstermenin bir vesilesi olmalıdır.

.

Makina Mühendisleri Odası Başkanı Akif Aksoy

Ülkemizin ve milletimizin birliği, dirliği, huzuru ve geleceği için, solan yüzlerin gülmesi, kaybolan ümitlerin tekrar gelmesi, sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve kardeşliğin hakim olması, vatanımızın her köşesinden başarı ve kalkınma seslerinin yükselmesi, gönüllerimizin aydınlanması ve manevi huzurla dolmasını diliyorum.

 
MHP İl Başkanı Serkan Tok

Bu mübarek gece, tüm dünyada yaşanan bu sıkıntılı ve zor günlerden kurtulup, gelecek adına umutla, barışla, sevgiyle dolu günlerin vesilesi olur. Yapılacak dua ve ibadetlerle masum insanlara yapılan tüm zulümler son bulur. Tüm İslam aleminde barış ve huzur hüküm sürer.


 

MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan

Peygamber Efendimiz'e (SAV) gönderdiğimiz salat-ü selamlarımız, onun manevi varlığı ve himayesiyle bizleri buluştursun. Huzur, sevgi, kardeşlik, milli şuur ve iman bütünlüğü içerisinde nice mübarek günlere kavuşmak ümidiyle.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan

Bu hayırlı gecenin hepimizin günahları için bir bağışlanma, gönüllerimiz için huzur, hastalarımız için şifa, dertlilerimiz için deva, borçlularımız için eda vesilesi olmasını temenni ederim. Ülke savunması için göğsünü siper eden kahramanların yar ve yardımcıları olsun.

(Haber: Sünbül Altunbaş- Nurhan Bayram)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.