Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Vali oldu

Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Vali oldu
10 Haziran 2020 Çarşamba 06:26

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile uzun yıllardır Melikgazi Kaymakamı olarak görev yapan Erkaya Yırık, Elazığ Valiliği'ne atandı.

Valiler Kararnamesi bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre, Elazığ Valiliği görevinde bulunan Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Valisi olurken, Melikgazi Kaymakamı olan Erkaya Yırık, Elazığ Valiliği'ne atandı.
 

Erkaya Yırık kimdir?

1968 yılında Aksaray'da doğdu. İlköğrenimini Almanya'da bitirdikten sonra orta ve lise eğitimini 1980-1987 yılları arasında Aksaray'da tamamladı. 1987 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü 1991 yılında bitirdi.

1994 yılında Niğde Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Kastamonu Araç ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Konya-Emirgazi, Sinop-Dikmen, Bingöl-Yedisu ve Yozgat-Şefaatli ilçelerinde ise Kaymakamlık görevlerinde bulundu.

2005-2006 yıllarında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görev yaptığı Aksaray'ın tüm ilçe, kasaba ve köylerinde bulunan altyapı-üstyapı, eğitim, sağlık, tarım ve diğer alanlardaki birçok projeyi bizzat uyguladı.

Aksaray'daki görevini tamamladıktan sonra Yozgat ili Vali Yardımcılığı, Konya-Kulu ve Mardin-Kızıltepe ilçelerinin ise Kaymakamlık görevlerini yürüttü.

2010 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

Son olarak halen Melikgazi Kaymakamı olarak görev yapan Erkaya Yırık, evli ve 4 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.