KTO’da Kazancılar Çarşısı'nın yeni projesi tanıtıldı

Kayseri’de ticaretin, ekonominin merkezi olan Kazancılar Çarşısı için hazırlanan tadilat ve yenileme projesi, Ticaret Odası’nda tanıtıldı.

KTO’da Kazancılar Çarşısı'nın yeni projesi tanıtıldı
06 Mart 2020 Cuma 12:29

Kayseri’nin simgeleri arasında yer alan ve Tarihi Kapalı Çarşısı’nın yanında yer alan ve büyük kısmını kuyumculuk esnafının bulunduğu Kazancılar Çarşısı yeni ve modern bir görünüme kavuşacak.

Melikgazi Belediyesi tarafından hazırlanan tadilat ve yenileme projesinin tanıtımı Kayseri Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı. İstişare toplantısına KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak ve Kazancılar Çarşı esnafı katıldı.

Toplantıda konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kazancılar Çarşısı’nın önemine vurgu yaparak; “Tarihi Kapalı Çarşı’nın hemen yanında yer alan Çarşımız, kuyumcuların, döviz bürolarının ve bankaların bulunduğu finans merkezimiz. Hayata geçirilecek olan yeni projeyle çevresi ile bütünleşen bir yapıya kavuşacak. Kayseri Kültür Yolu Projesi’ne de uyumlu hale getirilecek“ dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da Kazancılar Çarşı’na yapılacak olan çalışmaların projelerini Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy başta olmak üzere Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak ve yönetimi ile paylaşarak fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

(Haber: Samed Aydın SUN)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.