KGC, Dalyan Balık’ta toplandı

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti olağan yönetim kurulu toplantısı Kartal kavşağındaki Dalyan Balık Et Restaurant’ta yapıldı.

KGC, Dalyan Balık’ta toplandı
15 Aralık 2019 Pazar 12:12

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, burada yaptığı açıklamada Kayseri'de sadece pastırma, mantı, sucuk değil aynı zamanda balığında yendiğini kaydetti.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya toplantı öncesinde restoran sahipleri Senan Kurt ile Mehmet Yazlık’a ve İşletme Müdürü Muammer Kaya’ya teşekkür ederek Karadeniz'de olduğu gibi Kayseri'de de aynı lezzette balığın yenebildiğini belirtti. "Artık şehirler yarışıyor, ülkeler değil. Kayseri, kısa süre önce gastronomi çalıştayı yaptı. Bunu başka şehirler de yapıyor. Kayseri artık sadece pastırmanın, mantının, sucuğun yendiği bir şehir değil biraz önce İstanbul'un boğaza bakan herhangi bir restoranından farkı olmayan bir mekanında imiş gibi çok lezzetti güzel balıklar yedik. Gastronomi dediğiniz şey işte bu. Dolayısıyla şehrin tanıtımında, ticari hareketlilik vesaire gibi balık kültürünün de çok ciddi bir payı var. Geçmişte Kayseri'de bir tane balık restoranı vardı. Bugün Kayseri'de çok fazla balık restoranı var. Balık sadece İstanbul'da, Mersin'de, Adana'da, Samsun'da, Rize'de, Trabzon'da yenmez. İşte Kayseri'de de balık yeniyor”dedi.

Kartal kavşağı Dalyan Balık Et Restaurant Müdürü Muammer Kaya ise, Kartal kavşağında bulunan Dalyan Balık Et Restaurant olarak Kayseri'de üçüncü noktalarını hizmete açtıklarını belirtti. Kaya,“Yeni balık sezonu ile birlikte kartal kavşağında hizmete başladık. 2 kattan oluşan mekanımızda balık ve et ürünlerinin yanı sıra balık satışı ve sebze satış reyonlarımız ile haftanın 7 günü, 08:00/23:00 saatleri arasında Kayseri halkına hizmet vereceğiz” dedi.

(Haber: Ramazan Karakuş)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.