Kar Gündelik Hayatı Sekteye Uğrattı

İlimizde gece saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı günlük hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezi beyaza bürünürken, aşırı tipi nedeniyle Erciyes yolu ulaşıma kapatıldı, 47 mahallenin yolu ise kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Kar Gündelik Hayatı Sekteye Uğrattı
10 Şubat 2022 Perşembe 16:48

Kayseri'de etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle İncesu'da 4, Kocasinan'da 8, Pınarbaşı'nda 30, Yahyalı ilçesinde de 5 olmak üzere 47 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Ayrıca, etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Yahyalı, Hacılar, Özvatan ve İncesu ilçelerinde eğitime 1 gün ara verilirken, Bünyan, Develi, Sarız ve Pınarbaşı ilçelerinde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.                                         

Yoğun tipi nedeniyle Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı'na giden yollarda ulaşıma kapatıldı. Trafik ekipleri araçların geçişine izin vermiyor. Erciyes AŞ tarafından yapılan açıklamada, "Dağ genelinde etkili olan kuvvetli rüzgar ve tipi nedeniyle tesislerimiz kapalıdır" denildi.

Öte yandan, Erciyes istikametinden kent merkezine ulaşım sağlayan Develi'deki minibüs seferleri Erciyes'teki tipi nedeniyle bir süreliğine durduruldu.

İncesu ilçesinden şehri istikametine gelen tırlar da yoğun kar yağışı nedeniyle yollarda mahsur kaldı.

Kar yağışı hava ulaşımını da olumsuz etkiledi. Erkilet Havaalanı'ndaki bazı uçak seferleri olumsuz hava şartlarından dolayı gecikti.

Öte yandan Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre kar yağışı akşam saatleri ile birlikte sona erecek ve gelecek hafta içinde yağış beklentisi yok. Ancak hafta sonu ve önümüzdeki hafta içinde sabah saatlerinde yaşanması muhtemel sis, pus ve buzlanmalara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.