Jandarma Teşkilatı'nın 181'inci kuruluş yıl dönümü kutlandı

Jandarma Teşkilatı'nın 181'inci kuruluş yıl dönümü kutlandı
14 Haziran 2020 Pazar 11:49

Jandarma Teşkilatı'nın 181'inci kuruluş yıl dönümü, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik'in,  tören alanına çelenk sunması ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek kutlandı. Albay Çelik ve beraberindeki heyet, daha sonra Kartal Şehitliği'ne giderek, şehit askerlerin kabirlerine karanfil bıraktı

Kayseri'de  Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik'in, Jandarma Genel Komutanlığı çelengini Atatürk Anıtı'na bırakmasının ardından,saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Albay Çelik ve beraberindeki heyet, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafeyi korurken, törene katılan jandarma personelinin de maske takıp, sosyal mesafeye dikkat ettiği görüldü. Albay Çelik ve beraberindekiler Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından Kartal Şehitliği'ni ziyaret etti.

 İl Jandarma Komutanı Nadir Çelik,  şehitlikteki kabirleri tek tek gezerek, dua etti. Ardından, şehitler için okunan Kur'an-ı Kerim ve edilen duaların ardından Çelik ve beraberindeki heyet tarafından kabirlere karanfil bırakıldı. Bir grup askeri personel tarafından da, şehitliğe gelen vatandaşlara kolonya ve lokum ikramında bulunuldu.

Haber-Foto: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.