Geçim sıkıntısı yüzünden toplu intiharlara başlandı

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşın geçim sıkıntısını gündeme taşıdı. AKP iktidarı krizin bedelini emeğiyle geçinen yoksul kesimlere ödetmeye devam ediyor. Halkı tasarrufa çağıran yöneticiler, büyük bir şatafat ve lüks içerisinde yaşamaya devam ederken halkın yoksulluğa mahkûm edilmesini kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçim sıkıntısı yüzünden toplu intiharlara başlandı
22 Kasım 2019 Cuma 15:19

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) parti grubu adına söz aldı ve ekonomide yaşanan sıkıntılara dikkat çekti.

Vatandaşın birçok sıkıntı ile karşı karşıya bırakıldığını belirten İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi, “İktidar tarafında bunlar yaşanırken vatandaşın yaşadığı geçim sıkıntısı, milyonlarca işsiz gencimizin iş beklemesi, atanamayan üniversite mezunlarının feryatları, iktidar sahiplerinin umurunda bile değil. İnsanlar, son günlerde, geçim sıkıntısı yüzünden toplu intiharlara başladı. İstanbul’da aynı evde yaşayan 4 kardeş siyanür içerek intihar etti; Alanya’da yaşayan 4 kişilik Şimşek ailesi yaşamına son verdi. Baba Selim Şimşek geride bıraktığı mektupta ‘Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok, hayatımıza son veriyoruz.’ yazıyordu. Daha geçtiğimiz günlerde ise Bakırköy’de karı koca ve 6 yaşındaki çocuklarının cansız bedeni bulundu, ağır borç batağındaki aile ne yazık ki yaşamlarına son verdi. Bu intiharlara ilaveten Samsun’da intihar eden baba, adliyenin önünde intihar eden anne, çocuklarını ısıtamadığı için kendisinin canına kıyan, asan anne, atanamadığı için kendi canına kıyan genç öğretmenler, artık Cumhurbaşkanıyla aynı gemide değiller. Tüm bunlar olurken şimdi, burada, iktidar, yeni vergiler koyarak vatandaşı ezmeye devam ediyor.”

(Haber: Fatma AYDEMİR)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.