Dünya Basın Özgürlüğü Günü Kutlu Olsun

Dünya Basın Özgürlüğü Günü Kutlu Olsun
03 Mayıs 2020 Pazar 15:33

Basının demokrasiyi korumaktaki rolünü vurgulamak, etik gazeteciliği ön plana çıkarmak ve dünyada basının aşırı sansür edildiği ülkelere bir mesaj göndermek. Bunun yanında gün boyu çeşitli organizasyonlar ile görevini yaparken öldürülen gazetecileri anmak ve yetkililere sorumluluklarını hatırlatmak amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 1993 yılında aldığı bir karar ile tüm dünyada kutlanmaya başlanan Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun..

KAYSERİ STAR HABER GAZETESİ

3 MAYIS DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ KUTLU OLSUN
AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Çopuroğlu mesajında; Önemli kamu görevini yerine getirmede en ön sırada olan basın çalışanlarının 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutluyorum dedi.
Çopuroğlu mesajını şöyle sürdürdü; Basın, toplumun ihtiyaç duyduğu her alanda kamuouyu bilgilendirme duygu ve düşüncelerini objektik olarak yansıtma görevi ile görevlendirilmiştir. Demokramizin vazgeçilmez unsuru olan basın mensuplarına da bu sebeple çok önemli işler düşmektedir. Basın mensuplarımız bu görev yaparken kamu yararını gözetme, gerçeklilik gibi unsurları da göz önüne alarak, gece gündüz mesai meftumu olmayan bir işi gerçekleştirmenin haklı gururunu da yaşamaktadırlar.
Bu nedenle basın mensuplarımızın demokrasiye katkılarını, tarafsız,doğru haber ve özverili mücadelelerini ayakata alkışlıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle büyük bir özveri ile toplumun haber alma konusunda çalışan tüm gazetecilerin ''dünya basın özgürlüğü gününü'' kutluyor saygılar sunuyorum dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.