Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan haddini bilmezse Türkiye'nin yapacağı bellidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan haddini bilmezse Türkiye'nin yapacağı bellidir
08 Haziran 2020 Pazartesi 23:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin ortak yayınında, "Cumhurbaşkanı Gündem Özel" programında önemli açıklamalarda bulundu. Doğu Akdeniz'de artan gerilim hakkında da değerlendirmelerde bulunan  Erdoğan, Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos'un Türkiye'ye savaş tehditlerinde bulunmasına sert tepki göstererek, "Kendine biraz çeki düzen ver, haddini bil, haddini bilmezsen Türkiye'nin yapacağı şey bellidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin "Cumhurbaşkanı Gündem Özel" programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Doğu Akdeniz'de artan gerilim ve Libya meselesine de değinen Erdoğan, Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos'un, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, "Türkiye'ye karşı askeri bir müdahale de dahil olmak üzere, ülkemizin egemenlik haklarını korumak için her şeye hazırız" şeklindeki sözlerine de sert bir şekilde cevap verdi.

'HADDİNİ BİL'

Erdoğan, Yunanistan'ı kendine gelmesi yönünde uyararak,  "Bu tabloda Türkiye'nin Libya'nın deniz yetki alanlarındaki konumu ortada. Türkiye'nin en ufak bir taviz vermeyeceğini akıllı olan adam bilir. Bizim ne sismik araştırma gemimiz vardı, ne de sondaj gemimiz vardı. Şimdi hamdolsun 3 sondaj gemimiz, 2 sismik araştırma gemimiz var. Çalışmalarını sürdürüyorlar. Fatih'i Karadeniz'e gönderdik. Bunlar tabi bunları çok çok rahatsız ediyor. Yanında fırkateynlerle, her türlü hazırlık içerisinde geliyorlar, kendinize çeki düzen verin, en ufak bir yanlışta gereken yapılır. Yunanistan çıkmış kuru sıkı atıyor. Kuru sıkı attığın ülke hangi ülke? Türkiye'ye bu tür laf atılır mı? Kiminle dalga geçiyorsun? Kendine biraz çeki düzen ver, haddini bil, haddini bilmezsen Türkiye'nin yapacağı şey bellidir. Kalkıyorlar 'Sakın ha Ayasofya'yı camiye çevirmeyin'. Türkiye'yi siz mi idare ediyorsunuz biz mi idare ediyoruz? Bir adım atılacaksa Türkiye'nin kurumları var. Bu kararlar verildiği zaman icra makamları gereken adımları atar. Şu an icra makamına bile gerek yok, Sayın Bahçeli açıklama yaptı. Bu şeyi gösteriyor, bu ülkenin dinamiklerinde tutuşan, yanan bir şey var. Öyleyse şu anda biz bir hukuk devleti olarak Danıştay'ın vereceği kararı bekliyoruz. Atılması gereken adımlar ona göre atılır" değerlendirmesinde bulundu.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.