Büyükşehir'den esnafa destek

Farklı projelerle her zaman esnaf ve sanatkara destek veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi,Covid-19 ile mücadele sürecinde de esnafın yanında yer almaya devam ediyor. Başkan Büyükkılıç’ın talimatıyla 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren faaliyetlerine başlayacak olan berber ve kuaförlerde dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Çalışmalarda 1600 işyeri dezenfekte edilecek.

Büyükşehir'den esnafa destek
07 Mayıs 2020 Perşembe 11:51

 Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü bünyesindeki dezenfekte ekipleri 11 Mayıs’ta açılacak olan berber ve kuaförlere yönelik geniş çaplı dezenfekte çalışması başlattı. Esnaflar ve bu işyerlerinden hizmet alacak olan vatandaşların sağlığı için yapılan çalışmalar 1600 iş yerini kapsıyor.

10 Mayıs Pazar gününe kadar sürecek olan dezenfekte çalışmalarında tüm işyerlerinin dezenfeksiyonu gerçekleştirilecek. Esnafa verilen bu destek nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür eden Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Rıfat Alparslan dezenfekte çalışmalarının Kocasinan ve Melikgazi bölgesinde başladığını ve peyderpey 1600’e yakın işyerinin ücretsiz olarak dezenfekte edileceğini söyledi. Berber ve kuaförler koronavirüs nedeniyle kapalı olduğu süreçte Büyükşehir Belediyesi’nden destek gördüklerini ifade eden Alparslan, “Kapalı olduğumuz dönemde de iaşe yardımında bulundular. Bu destekler için çok teşekkür ediyorum. 11 Mayıs Pazartesi gününe kadar mesajla esnafımızı bilgilendirerek tüm işyerlerinin dezenfektesini yaptıracağız. Pazartesi günü de iş yerlerimizi açacağız” diye konuştu.

(Haber: Davut GÜLEÇ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.